NB I: a DVTK visszanyúlt az őszhöz, az Újpest triplázott

2015.05.04. 16:20
Tizenhat csapat, nyolc mérkőzés és néhány érdekesség az előnyszerzés, az előnymegtartás és a hátrányledolgozás témakörében a labdarúgó NB I hétvégén megrendezett 26. fordulójából.

• Hogy a Tomiszlav Szivics–Vitelki Zoltán-edzőcserén múlt-e, sohasem fog kiderülni, de egy biztos: a Diósgyőr tavasszal először győzött, mi több, hátrányból gyűrte le a Pápát. Többször írtunk arról az elmúlt hetekben, hogy az ősszel „a legnagyobb fordító” minősítést kiérdemlő DVTK tavasszal nem csillogtatta ezt a képességét – nos, most itt a hetedik talpra állás. A diósgyőriek hét vesztésre álló meccsükből facsartak ki pontot: négyszer győztek, háromszor döntetlent játszottak – a pontot, pontokat érő góljukat mindig az utolsó negyedórában szerezték.Diósgyőr tavasszal először győzött, mi több, hátrányból gyűrte le a Pápát. Többször írtunk arról az elmúlt hetekben, hogy az ősszel „a legnagyobb fordító” minősítést kiérdemlő DVTK tavasszal nem csillogtatta ezt a képességét – nos, most itt a hetedik talpra állás. A diósgyőriek hét vesztésre álló meccsükből facsartak ki pontot: négyszer győztek, háromszor döntetlent játszottak – a pontot, pontokat érő góljukat mindig az utolsó negyedórában szerezték.

• A Fradival most fordult elő másodszor ebben a szezonban, hogy vezetett, mégsem nyert. Érdekesség, hogy a DVSC elleni őszi, ugyancsak idegenbeli 2–2 forgatókönyve ugyanúgy alakult, ahogyan a vasárnapi pécsi meccsé (1–0, 1–1, 1–2, 2–2). A zöld-fehérek a megelőző öt bajnokijukat gyakorlatilag az első góljukkal megnyerték, ez a tavaszi ligarekorddal felérő sorozat most megszakadt, sőt mellé tette a saját ötösét a Videoton, amely – mint tudjuk – szombaton 2–1-re nyert Debrecenben, majd az FTC pécsi pontvesztésének következtében vasárnap bajnok lett.

• Az idényben korábban még nem volt példa rá, hogy az Újpest egymást követő három bajnokiján képes legyen megszerezni a vezetést, következésképpen arra sem, hogy egymás után háromszor győzzön. A Győri ETO elleni vasárnapi 1–0-s sikerrel megvan az első „tripla”, amihez hozzátehetjük, hogy a Pápa, a Dunaújváros és az ETO elleni győzelmek alkalmával az Újpest majdnem olyan hosszú ideig játszott a vezetés birtokában (163 perc), mint a teljes őszi idényben (169).

• Két fordulóval ezelőtt arra jutottunk, hogy olyan hosszú ideig vesztésre álló csapat, mint a Kecskemét ellen 76 percnyi hátrány után egyenlítő Nyíregyháza, még nem szerzett pontot ebben az idényben. A hétvégén megdőlt a csúcs – „természetesen” az egyenlítésért a jelek szerint a legkitartóbban harcolni képes Szpari jóvoltából. A Felcsúton már a 8. percben hátrányba kerülő Mátyus-legénység 79 percig futott az eredmény után, mire sikerült egyenlítenie. Sőt a hátralévő rövid időben a győztes gólt is megszerezte (2–1), azaz nemcsak percmennyiségben, hanem pontszámban is sikerült felülmúlni a KTE elleni 1–1-et.

• A Dunaújváros negyedszer szerzett kétgólos vagy nagyobb előnyt ebben a szezonban, de csak másodszor győzött. Ősszel háromgólos vezetésről végzett 3–3-ra a DVTK-val – az is idegenben történt –, és most, a Haladás ellen is jött az ellenfél szépítő gólja 3–0-nál, de a negyedik újvárosi gól sem késett soká, a vége 4–1 lett.

1. Videoton FC 26 21 4 1 62–10 +52 67
2. Ferencvárosi TC 26 16 6 4 44–18 +26 54
3. MTK Budapest 26 16 3 7 36–23 +13 51
4. Debreceni VSC-Teva 26 13 7 6 34–18 +16 46
5. Paksi FC 26 11 9 6 37–25 +12 42
6. Újpest FC 26 10 9 7 27–22 +5 39
7. Diósgyőri VTK 26 10 8 8 36–34 +2 38
8. Kecskeméti TE 26 10 8 8 30–29 +1 38