Férfi kosár Euroliga: a Barcelona és a Monaco is egyenlített a negyeddöntőben

K. Zs.K. Zs.
2024.04.26. 23:49
Jordan Loyd volt a Monaco kulcsembere a hajrában (Fotó: Getty Images)
Másodjára már élt a hazai pálya előnyével a Barcelona és a Monaco a férfi kosárlabda Euroliga negyeddöntőjében: a katalánok 77–69-re verték meg az Olympiakosz Pireuszt, a hercegségbeliek 93–88-ra a Fenerbahcét. Mindkét párharc 1–1-re áll, a következő két-két mérkőzés házigazdája a görög, illetve a török csapat lesz.

BARCELONA–OLYMPIAKOSZ 77–69

A katalánok az első negyed második felében tíz pont fölé tornászták előnyüket, és leszámítva a harmadik játékrész hajrájának néhány percét, végig vezettek a péntek esti meccsen. A hazaiak sokkal pontosabban (9/19) dobtak a hárompontosvonalon túlról, mint a pireusziak (8/27), a 24 ponttal finiselő Jabari Parker négy triplát vágott be. Mellette Willy Hernangómez 11, Jan Vesely 10 pontot szerzett, a pályaelőnnyel hazautazó görög csapatban Alec Peters (20) volt a legeredményesebb.

MONACO–FENERBAHCE 93–88

Bár tekintélyt parancsolóan kezdett a Monaco, a harmadik negyedben fordult az állás, és fennállt a lehetősége, hogy a Fenerbahce három napon belül másodszor is győzelmet arat a hercegségben. A hazaiak visszakapaszkodtak, a kiélezett utolsó negyed hajrájában ide-oda billegett az állás, mígnem 85–85 után Alpha Diallo támadólepattanóból duplát dobva a meccs végéig kitartó előnyhöz juttatta a Monacót. A fór megtartásához kellett Jordan Loyd három jó büntetője, majd 11 másodperccel a végső dudaszó előtt behajított triplája. Donatas Moteijunas 18, Loyd 15, Elie Okobo 13 ponttal zárt a hazaiaknál, a Fener lőlapját Tyler Dorsey 25 ponttal vezette, a hat triplát a helyére küldő Scottie Wilbekin 23-at szerzett.

FÉRFI EUROLIGA, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
Monaco (francia)–Fenerbahce (török) 93–88 (31–21, 23–29, 11–24, 28–14)
Az összesített állás: 1–1 – folytatás május 1-én
Barcelona (spanyol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 77–69 (27–14, 16–23, 17–20, 17–12)
Az összesített állás: 1–1 – folytatás április 30-án

Csütörtökön játszották
Panathinaikosz (görög)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 95–79 (20–28, 31–11, 20–21, 24–19)
Real Madrid (spanyol)–Baskonia (spanyol) 101–90 (23–21, 23–19, 28–23, 27–27)
Az összesített állás: 2–0 a Real Madrid javára – folytatás május 1-én

A párharcok az egyik fél harmadik győzelméig tartanak.