NB I: olyan történt a Vidivel, ami ősszel egyszer sem

2015.03.02. 13:24
Nyolc mérkőzés, 16 csapat, néhány érdekesség a statisztikákat kedvelőknek – a labdarúgó NB I 18. fordulójának előnyszerzési-hátrányledolgozási összefoglalója.

GYŐRI ETO–VIDEOTON 2–2GYŐRI ETO–VIDEOTON 2–2

• Oda a száz százalék. Egyszer már volt példa a szezonban arra, hogy a Videoton ellenfele néhány percre kiegyenlített (DVTK, 2–1), de olyasmi, hogy a fehérváriak nem nyernek meg egy olyan mérkőzést, amelyiken vezettek, most először fordult elő.
Eredményes futás. A győriek másodszor szereztek pontot olyan mérkőzésen, amelyiken futniuk kellett az eredmény után; ősszel a másik Fejér megyei klubot, a Dunaújvárost így verték meg 4–3-ra. A győriek a most szombati meccsen egyszer sem vezettek, így már nem egyedül állnak a vonatkozó rangsor élén: utolérte őket a 16-odszor vezetést szerző Vidi és Loki.

Az őszi idény összefoglaló elemzése grafikonokkal
Vidi: 823! Loki: 76! Fradi: 516! Újpest: 158! DVTK: 6!

MTK–PAKS 3–1

• Megelőzték a Vidit. Az éllovas győri pontvesztése után az MTK maradt az élboly egyetlen csapata, amelyik minden olyan mérkőzésen (13) besöpörte a három pontot, amelyiken vezetett. (A másik százszázalékos előnytartó a Lombard, de az más kategória – a pápaiak csupán háromszor vezettek a szezon során.) A Garami-csapat az FTC és a Pécs után a Paksot is úgy győzte le, hogy a meccs során a rivális képes volt egyenlíteni, sőt a PMFC vezetett is.
• Most nem sikerült. A Paks az eredményes hátrányledolgozók közé tartozik (4 ilyen pontszerzés), de ezúttal csak az átmeneti egyenlítés jött össze játékosainak; másodszor kaptak ki így.

PUSKÁS AFC–DVSC 0–1

• Változó trend. A felcsútiak az első három alkalommal pontot szereztek, ha hátrányba kerültek hazai pályán (Pécs, 2–2; Dunaújváros, 3–2; Győr, 2–1), de az élboly csapatai ellen ez már nem sikerült nekik (MTK, 0–1; DVSC, 0–1).
• Töretlen kezdeményezőkedv. Tartja jó formáját a Loki: a debreceniek sorozatban a tizedik meccsükön szereztek vezetést, ezzel beállították a Vidi őszi szezonrekordját. Igaz, a fehérváriak a széria mind a tíz meccsét megnyerték, a Loki – történetesen a Videoton őszi menetelésének megszakítója – „csak” nyolcat (a felcsúti volt sorozatban a hatodik diadaluk).

DUNAÚJVÁROS–FTC 0–1

Megint elmaradt a válasz. Az újoncnak ez volt a tizedik olyan találkozója a 2014–15-ös bajnokságban, amelyiken nem tudott reagálni az ellenfél vezető góljára. Az egyetlen kivétel a kétszeri hátrányból 3–2-re megnyert meccsük a Pécs ellen.
Zöld-fehér menetelés. A Fradi sorozatban a harmadik mérkőzésén – összességében a tizediken – váltotta győzelemre a megszerzett előnyét.

HALADÁS–DVTK 1–1

• Gyorsul a menekülés? A kiesés ellen küzdő szombathelyiek először voltak képesek az idény során arra, hogy pontot szerezzenek egy vesztésre álló mérkőzésen – igaz, így is az utolsó helyre csúsztak.
• Harmadszor csúszott ki. A DVTK harmadik alkalommal engedte ki a kezéből végleg a vezetést: korábban Újpesten 1–1-et játszott, Pakson 3–1-re kikapott.

ÚJPEST–PÉCS 0–2

• Bebetonozódó hátrányok. A lila-fehérek az ősz első felében jó hátrányledolgozónak számítottak (négy vesztésre álló mérkőzésből csak egyet buktak el), ám a legutóbbi négy bajnokijukból már a harmadikat veszítik el úgy, hogy nem tudnak válaszolni az ellenfél vezető góljára. Pedig most 78 percük is lett volna rá – miközben az őszi 17 meccsen összesen csupán 158 percen át álltak vesztésre.
• Gyűlnek az előnypercek. A pécsiek nemcsak a nyolcas vereségszéria megszakításából meríthetnek erőt, hanem abból is, hogy 78 percen át képesek voltak megőrizni az előnyüket – ilyen hosszú „eredményuralásuk” még nem volt a szezonban; ősszel 17 bajnokin összesen 187 percig vezettek.

NYÍREGYHÁZA–HONVÉD 2–0

Tényleg előny az előny. A Nyíregyháza tartja jó előnytartási mutatóját: a Szpari szombaton hatodszor szerzett vezetést a szezonban, ötödször lett győzelem a vége.
Kispesti magányosság. Miután a Haladás szombaton elköszönt, a Honvéd magára maradt a vesztett állásból pontot sohasem szerzők társaságában. A kispestiek erejéből eddig csupán két, átmeneti egyenlítésre futotta a mostani bajnokságban.

KECSKEMÉT–LOMBARD PÁPA 3–2

Édes bosszú. A Kecskemét eddig két olyan bajnokit nem nyert meg, amelyiken vezetett – az egyik a pápaiak elleni őszi találkozó volt. Akkor a kétszeri vezetés ellenére 3–2-es vereség lett a vége; most sikerült elégtételt venni – igaz, a háromgólos előny majdnem elolvadt a végére.
• Csak a Fradi ellen. Eddig is a pápaiak kapták legtöbbször a meccs első gólját, a kecskeméti már a 14. ilyen mérkőzésük volt. Egyedül a Ferencváros ellen vezettek 1–0-ra, akkor a végeredmény is ez lett.