Ligakupa: Jenner-duplával győzött a Ferencváros

2014.03.04. 18:00
Julian Jenner (középen) két gólja döntötte el a párharcot (Fotó: Grnák László)
A Ferencváros a Puskás Ferenc Stadionban fogadta a labdarúgó Ligakupa nyolcaddöntőnek visszavágóján a Haladást, és Julian Jenner második félidei duplájával a fővárosiak győztek. Mivel idegenben gól nélküli döntetlent értek el Thomas Doll legényei, a címvédő Fradi jutott a legjobb nyolc közé.

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
FERENCVÁROS–HALADÁS 2–0
Puskás Ferenc Stadion, 700
néző. V: Iványi Z. (Albert I., L. Tóth)
FTC: Dibusz – Jovanovic, Pavlovic, Mateos, Hidvégi – Gyömbér, Busai – Somália, Ionescu (Péter A., 71.), Jenner – U. Diallo (Bönig, 82.). Vezetőedző: Thomas Doll
HALADÁS: Dombó – Zsirai (Angyal, 80.), Dvorschák, Tóth P., Bosnjak – Simon Á., Iszlai – Halmai R. (Rácz B., a szünetben), Hrepka, Halmosi – Schimmer. Vezetőedző: Artner Tamás
Gólszerző: Jenner (1–0) a 76., Jenner (2–0) a 90. percben
Kiállítva: Halmosi (második sárga lap után) a 85. percben
Tj: az FTC, 2–0-s összesítéssel

Mondhatni „megtizenkettedelődött" a hazai gól nélküli döntetlen után a visszavágóra a Haladás a Ferencváros elleni Ligakupa-nyolcaddöntőn, hiszen sérülések, eltiltások és válogatottbeli szereplések miatt éppen egytucatnyi játékosát volt kénytelen nélkülözni Artner Tamás, a szombathelyiek mestere.

A hazai zöld-fehéreknek csak feleennyi hiányzójuk akadt, így Thomas Doll kezdője sokkal jobban hasonlított a hétvégire, és talán ezért is kezdte jobban a házigazda a mérkőzést – még ha mezőnyfölénye jobbára ki is merült a kapu elé ívelgetésekben. A legaktívabb fővárosi játékos, Ulysse Diallo hamarosan helyzetekig jutott, háromszor is, de sem fejjel, sem lábbal nem célzott eléggé pontosan. A másik kapu előtt Hrepka Ádám veszélyeztetett, de közeli fejese elhalt Dibusz Dénes ölében, majd kapáslövése nem sokkal a bal alsó mellett hagyta el a játékteret.

A fordulást követően is a fővárosi zöld-fehérek kezdeményeztek, Julian Jenner szabadrúgása majdnem beakadt a kapuba, majd Diallo szerezhetett volna vezetést övéinek, ha megtalálja a labdát levétel közben az ötösön. A sokadik kihagyott Diallo-ziccer után (ezúttal Dvorschák Gábor mentett előle becsúszva) csak megrezgett a Hali-háló: a 76. percben Julian Jenner második szabadrúgása már beakadt a jobb sarokba. 1–0!

Támadásfordultával egyenlíthetett volna a vendégcsapat, de Halmosi Péter lövése a kapufa tövén csattant, majd a kapura törő Hrepkát tanári módon szerelte David Mateos – Julian Jenner pedig a legvégén egy kontra során végképp eldöntötte a párharc sorsát. 2–0!

A legjobb nyolc közé jutott tehát a címvédő az erősen tartalékos Haladás ellen.

3–3, tj.: DVTK
Első mérkőzések: február 22., 25., 26. Visszavágók: március 4.

90. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Somáliáé a gólpassz.

90. PERC NAGYON ELDŐLT, JULIAN JENNER KIBILLENTI EGYENSÚLYÁBÓL BOSNJAKOT AZ ÖTÖS JOBB SARKA ELŐTT, ÉS JOBBAL MINTEGY TÍZ MÉTERRŐL A TÚLSÓ ALSÓBA LŐ. A KAPUS MÉG BELEÉR, DE HÁRÍTANI NEM TUD: 20!

87. perc Julian Jenner
felrúgja Ráczot, sárga ez is.

84. perc
Rácz indítja Hrepkát, az ék a kapu felé tör, de a 16-oson szereli becsúszva Mateos. Halmosi Péter reklamál, sárga.

82. perc Philipp Bönig
be, Diallo le.

81. perc
Schimmer kornerét kiöklözi a rövid felső elől Dibusz, majd Iszlai lő méterekkel a jobb sarok mellé 21-ről.

80. perc Angyal Zsolt
be, Zsirai le.

77. perc
Kapufa! Halmosi találja el ballal nyolcról, kissé balról a túlsó oldali kapufát lapos, ballábas lövésével, Schimmer bal oldali beadása után.

76. PERC ISMÉT JULIAN JENNER A LABDA MÖGÖTT, 17-RŐL JOBBAL A JOBB SAROKBA TEKER JOBBAL, FÉLMAGASAN! 1–0!

75. perc Jenner harcosan labdát szerez, amelyet Diallo az ötös jobb sarkáról a bevetődő Dvorschákba lő, jobbal. Zsirai Martin pedig kap egy sárgát, felrúgja Busait.

72. perc Péter Antal a pályán, Ionescu megy le.

72. perc Jenner-szöglet balról, Dombóé.

Egy támadáson belül borzalmatos technikai hiba-bemutatók tárháza, sőt, mi több, özöne.

69. perc
Tóth 16-ról eleresztett kapáslövése nem a legjobb, Iszlai beleér, de így is a bal sarok mellé pattog a labda.

66. perc
Gyömbér indítja a balon Somáliát, akinek beadása megtalálja az ötösön Diallót, csak éppen ő nem találja a labdát levétel közben, Dvorschák tisztáz most is.

65. perc
Busai 18 méteres, jobblábas lövését Simon blokkolja, röviden, Hidvégi 17-ről jobbal lőhet, jócskán a bal sarok mellé.

60. perc Simon Ádám gáncsolja Diallót a 16-os vonalán, sárga. A szabadrúgás előtt kupaktanács... aztán Jenner nem sokkal a jobb sarok mellé bombáz, félmagasan!

57. perc
Egy jobb oldali beadás után összerúg Dvorschák és Iszlai, ápolás.

56. perc
Rácz bal oldali beadását lőhetné el ballal kapásból az ötösről Halmosi, de eltöri a labdát a válogatott játékos.

54. perc
Somália 23 méteres, ballábas lövése megy el három öllel a jobb felső mellett.

51. perc
Hrepka betör a 16-oson belülre, de elnyomja Jovanovic.

48. perc
Hidvégi szépen ad be balról, két ember mellett is elmegy a labda az ötösön, Halmosi zsákmánya lesz végül.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Halmai Ramónt, a sokszroos válogatott Halmai Gábor fiát Rácz Barnabás váltja.

A két csapat téli átigazolásairól, felkészüléséről bővebben IDE kattintva olvashat!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc
Lesgól, Mateos.

40. perc
Schimmer ad ügyesen középre jobbról, Hrepka jobbal, kapásból nem sokkal lő a bal alsó mellé 13-ról, középről, Mateos mellől.

35. perc
Schimmer bal oldali beadását nem engedi ki Dibusz Dénes, öklöz inkább, korner. Halmosi bead, Hidvégi fejjel tisztáz két vendégjátékos közül.

32. perc
MAJDNEM! Diallo fejel Busai bal oldali kornere után nem sokkal a jobb sarok mellé, félmagasan, az ötösről.

25. perc
Diallo 10 méteres, balról, ballal leadott lövésére fekszik rá Dombó Dávid.

22. perc
Busai Attila lő ballal 18-ról, Tóth Péter blokkol testtel az ötösön.

21. perc
Dvorschák állítólag jobban van, ennek örömére Hrepka elereszt egy távoli lövést, amely igen pontatlanra sikeredik. Halmosi is lő, egy sem jobb éppen. Ismét kirúgás.

20. perc
Ez is helyzet! Egy jobb oldali Halmosi Péter-beadást az ötös közepéről a kapus ölébe fejel Hrepka Ádám.

18. perc
Helyzet! Simon rossz becsúszása indításnak kiváló Somáliának, aki megáll picit az ötös jobb sarka előtt, éppen elég ennyi idő Dvorscháknak, aki becsúszva tisztáz.

Dvorschák meghúzódott picit, cserét kér.

16. perc Iszlai Bencéé az első sárga, felrúgja Somáliát.

15. perc
Jovanovic ad be ismét jobbról, hogy, hogyan nem, Dvorschák ezt is hárítja fejjel.

14. perc
Simon elkaszálja Ionescut, szabadrúgás 25-ről, középről. Mateos jobbal igencsak elméri a bal felsőt.

10. perc
Simon Ádám passzával Schimmer Szabolcs mehet el a balon, labdája azonban David Mateost találja meg.

7. perc
Julian Jenner ad most be be jobbról, Diallo elől fejjel ment Dvorschák.

4. perc
Hidvégi Sándor elviharzik a balon, beadását elrúgják Ionescu elől, majd Iszlai kivágja Gyömbér Gábor lapos indítását is.

2. perc
Iszlai Bence bemutatkozik Andrei Ionecunak, szabadrúgás, majd Aleksansar Jovanovic jobb oldali beadását az ötösről jócskán a jobb alsó mellé csúsztatja Ulysse Diallo, Dvorschák Gábort túlugorva.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak zöld-fehérben, a vendégek szürke-sárgában.

„A kezdőcsapatunk sem túl hosszú" – reagált viccesen Artner arra a felvetésre, hogy meglehetősen rövidke a vendégkispad.

Jova Levente és Ugrai Roland az U21-esekkel készül.

„Előre tudtuk, hogyan fog kinézni csapatunk az utánpótlás-válogatott mérkőzések miatt, a többiek, akik most pályára lépnek, égnek majd a bizonyítás vágyától. A kupa is fontos számunkra, szeretnénk minél tovább fejlődni. Sajnos kevés néző lesz, de a motivációnk ugyanolyan magas, mint a bajnoki mérkőzésen" – így a SportTV kamerái előtt Thomas Doll, a ferencvárosiak mestere, akinek legnagyobb hiányzója a bosnyák Muhamed Besic és a Böde Dániel, Laczkó Zsolt duó.