Fordított a DVTK és a DVSC, Perics-gála Pakson

2014.03.04. 19:39
A labdarúgó Ligakupában ma kialakult a legjobb nyolc mezőnye. A DVTK és a Debrecen a múlt heti veresége után fordítani tudott a Mezőkövesd, illetve a Győri ETO ellen. A PMFC Milan Perics triplájával kiverte a Paksot, a Lombard 9–1-gyel ütötte ki a Kecskemétet, továbbment a Videoton, a Vasas és a Szigetszentmiklós.

Gosztonyi András szerezte a DVTK első gólját a Mezőkövesd ellen (Fotó: dvtk.eu, archív)

DVTK–MEZŐKÖVESD

Idegenbeli veresége (3–1) után úgy fogadta a DVTK a Mezőkövesdet, hogy legalább két gólt kell rúgnia, ha tovább akar jutni. A diósgyőriek ennek szellemében jól is kezdték a találkozót, már a 11. percben megszerezték a vezetést: Nikházi Márk jobb oldali lövését blokkolták, majd az ismétlésbe Gévay Zsolt kezezett bele, így a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak, melyet Gosztonyi András váltott gólra. 1–0

A szünetben így egygólos előnyben volt Tomiszlav Szivics legénysége, mely a szünet után ott folytatta, ahol előtte abbahagyta. Az 53. percben Barczi Dávid passzolt Miroszlav Grumicsnak, aki Batioja elé tálalt, az ecuadori légiós pedig a jobb oldalról kilőtte a hosszú alsót. 2–0

Az idegenbeli 3–1-es vereség után a DVTK hazai pályán ledolgozta hátrányát, és idegenben szerzett góljának köszönhetően továbbjutott a negyeddöntőbe, ahol a Szigetszentmiklóssal találkozik.

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
DIÓSGYŐRI VTK–MEZŐKÖVESD-ZSÓRY 2–0 (1–0)
Diósgyőr, 1300
néző. V: Solymosi P. (Horváth R., Tőkés R.)
DVTK:
Rados – Vági (Eperjesi, a szünetben), Debreceni, Alves, Husic – Egerszegi (Abdouraman, 60.), Barczi, Nikházi, Marjanovics – Batioja, Gosztonyi (Grumics, a szünetben). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
MEZŐKÖVESD:
Szántai – Búrány, Hegedűs D., Gévay, Hegedűs Cs. – Dobos (Rajczi, 71.), Farkas B. (Bognár I., a szünetben), Kiss M. (Velicky, a szünetben) – Balajti, Harsányi – George. Vezetőedző: Véber György
Gólszerző:
Gosztonyi (11-esből, 1–0) a 11., Baitoja (2–0) az 52. percben
Továbbjutott: a DVTK, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal

DVSC-TEVA–GYŐRI ETO

A 2–1-es ETO-győzelemmel záruló múlt heti győri meccs után a mai debreceni visszavágó első félidejében kiegyenlített meccset vívott a válogatott játékosai nélkül felálló DVSC-Teva és a Győr.

A félidő hajrájában azonban Marián Had hibáját követően előnybe kerültek a hazaiak – legalábbis emberelőnybe. A szlovák védő a 43. percben a tizenhatoson belül felvágta Ibrahima Sidibét, amiért második sárga lappal kiállította a győriek játékosát Németh Ádám játékvezető. A megítélt büntetőt a sértett Sidibe végezte el, de gyenge gurítását védte Pogacsics Krisztián védeni tudta.

A második félidő elején azonban már gólra váltotta az előnyét a DVSC, Selim Bouadla passzából az első meccsen is eredményes Bódi Ádám lőtt a kapu bal oldalába. 1–0

A 68. percben Bouadla már a támadás befejezésében is jeleskedett: a tizenhatos előtt két csel után a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0

Öt perccel később büntetőhöz jutott a Győri ETO, miután Spitzmüller Istvánt látta szabálytalannak a játékvezető a büntetőterületen belül. A 11-est Mihai Nicorec a kapu közepébe lőtte. 2–1

Ezt követően már-már úgy tűnt, hogy a DVSC 2–1-re nyer, így jöhet a hosszabbítás, de Kovács Ádám a 88. percben eldöntötte a továbbjutás kérdését: a téli szünetben szerződtetett támadó lövésébe még a győri Rok Kronaveter is beleért, így kötött ki a labda a győri kapuban. 3–1

A Debrecen 3–1-re nyert és 4–3-as összesítéssel továbbjutott a Ligakupa legjobb nyolc csapata közé.

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ
, VISSZAVÁGÓ
DVSC-TEVA–GYŐRI ETO 3–1 (0–0)
Debrecen, 1500
néző. V: Németh Á. (Bozó, Szalai D.)
DVSC-TEVA: Verpecz – Karikás (Dombi, 80.), Króner, Szatmári, Vadnai – Bódi, Spitzmüller, Bouadla, Ferenczi J. (Kovács Á., 70.) – Seydi (Király V., 92.), Sidibe. Vezetőedző: Kondás Elemér
GYŐR: Pogacsics – Wolfe, Sztanisics, Had, Dinjar – Nagy Á. (Andrics, a szünetben) – Martínez, Kronaveter, Illés D., Nicorec (Medgyes, 88) – Burgos (Nagy B., 58.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Bódi (1–0) a 49., Bouadla (2–0) a 69., Nicorec (11-esből, 2–1) a 74., Kovács Á. (3–1) a 88. percben
Kiállítva: Had (második sárga lap után) a 43. percben
Tj: a DVSC-Teva, 4–3-as összesítéssel

LOMBARD PÁPA–KTE-PHOENIX-MECANO

A kecskemetite.hu beszámolója szerint Filyó Gábor debütált a kecskemétieknél, illetve az új igazolások közül Brahima Touré és Burics András is első meccsét játszotta. A Lombard a 12. percben megszerezte a vezetést, Kulcsár Kornél szabadrúgása után Csizmadia Csaba bólintott a hálóba. Még az első félidőben további két gólt szerzett a Lombard, Georges Griffiths és Kulcsár Kornél is betalált, így a szünetben összesítésben már 8–1-re vezetett a pápai együttes.

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, sőt, Kulcsár Kornél megszerezte második találatát a meccsen a 84. percben, ezzel beállította a 4–0-s végeredményt.

LIGAKUPA

LOMBARD PÁPA
KTE-PHOENIX MECANO 4–0 (3–0)
Pápa, 200
néző. Vezette: Böcskei (Ring, Horváth K.)
PÁPA: Horváth G. – Nagy S., Jagodics B., Csizmadia, Németh M. (Bolla, a szünetben) – Tóth G. (Venczel Z., a szünetben), Nagy T. – Horváth R., Kulcsár K., Arszics – Griffiths (Baldauf, 66.). Vezetőedző: Tóth Bálint
KECSKEMÉT: Verebélyi – Szabó T., Gyagya, Sztehlik, Farkas A. – Burics, Toure (Kitl, 56.) – Leo (Bene M., 56.), Nagy P., Filyó (Csima, 70.) – Simon A. Vezetőedző: Bekő Balázs
Gólszerző: Csizmadia (1–0) a 12., Griffiths (2–0) a 39., Kulcsár K. (3–0) a 44., Kulcsár K. (4–0) a 84. percben
Továbbjutott:
a Lombard, kettős győzelemmel, 9–1-es összesítéssel

MVM-PAKS–PMFC

A pécsi 1–1 után a Paks számított a párharc esélyesének, de a Videotontól a hét végi bajnoki fordulóban pontot lopó mecsekaljaiak megmutatták, hogy bárkire veszélyesek lehetnek. A meccs elején úgy tűnt, hamar döntésre viszi a dolgot a Paks, Bori Gábor indította Lázok Jánost, aki a kilépő kapus mellett a tizenhatos jobb oldaláról a kapuba lőtt. 1–0

Újabb gól azonban nem született, a fordulás után Milan Perics megmutatta, miért hiszi azt, hogy a pécsieknél bizonyíthatja, ő az egyik legjobb csatár Magyarországon. Az 58. percben Báló Tamás lerántotta a szerb csatárt, a paksi piros lapot, a vendég csapat tizenegyes kapott. A sértett értékesítette azt, majd hét perccel később Bailo Dávid passza után újabb gólt szerzett. 1–2

Már a pécsiek álltak továbbjutásra, de Perics még mindig nem hagyta abba, a kapu előtti kavarodást kihasználva újabb gólt szerzett. Kilenc perc alatt elért mesterhármasával a Pécs jutott a nyolc közé.1–3

LIGAKUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
MVM-PAKS–PMFC 1–3 (1–0)
Paks, 500
néző. V: Berger (Becséri, Szvetnyik)
PAKS: Molnár P. – Kulcsár D., Kovács G., Fiola, Báló – Szekszárdi – Bori, Nagy O. (Szabó J. 62.), Kiss T. (Nagy R., 70.), Lázok – Tököli (Bor, 70.). Vezetőedző: Csertői Aurél
PMFC: Helesfay – Fodor F. (Bailo, a szünetben), Lantos, Balogh B., Mohl (Horváth A., a szünetben) – Turi, Zsdrál – Beke, Perics (Gajág, 82.), Rácz F. – Pölöskey. Vezetőedző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Lázok (1–0) a 6., Perics (11-esből, 1–1) az 59., Perics (1–2) a 66., Perics (1–3) a 67. percben
Kiállítva: Báló (lerántotta Pericset) az 58. percben
Tj: a PMFC, 4–2-vel

KAPOSVÁR–VIDEOTON

A fehérváriak már az első mérkőzésen kedvező helyzetbe kerültek, miután Zé Luís, Nildo és Lupeta góljával 3–0-ra legyőzték a bajnoki sereghajtót. A visszavágón a vidi.hu beszámolója szerint az 50. percben előnyhöz jutott a Kaposvár, egy szöglet után Tujvel röviden öklözött, Murai pedig szép mozdulattal emelt 8 méterről az üresen maradt kapuba. 1–0

Így sem tudott győzelemmel búcsúzni a Rákóczi, a 83. percben Zé Luís elé került a labda, ő pedig 7 méterről nem hibázott. 1–1

LIGAKUPA

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–VIDEOTON 1–1
Kaposvár, 250
néző. Vezette: Kiss N. (Lémon, Kulman)
KAPOSVÁR: Jahic – Okuka, I. Diallo, Mbemba (Albert Á., 75.), Hadaró – Thian, Addo (Földes, 77.) – Ella (Firtulescu, 24.), Murai, Bőle – Haruna. Vezetőedző: Selymes Tibor
VIDEOTON: Tujvel – Paraiba (Lupeta, a szünetben), Vinícius, Tar, Mamadu – Papp M., Hudák (Caneira, 84.) – Oliveira, Haraszti, Álvarez (Evanildo, 88.) – Zé Luis. Vezetőedző: José Gomes
Gólszerző: Murai (1–0) az 50., Zé. Luis (1–1) a 82. percben
Tj: a Videoton, 4–1-es összesítéssel
Továbbjutott: a Videoton, 4–1-es összesítéssel

PUSKÁS AKADÉMIA–VASAS

A Vasas a hazai 2–0-s győzelem után idegenben is jól kezdett, a vasasfc.hu tudósítása szerint Remili lövésével a 26. percben megszerezte a vezetést (0–1). Ekkor már négy gól kellett a Puskás Akadémiának a továbbjutáshoz, de így sem sokon múlott végül.

Az első félidő végén ugyanis Tischler egy labdaszerzés után kilőtte a jobb alsót, majd bő egy órányi játék után Denkovics találatával fordított a házigazda, amely a 79. percben Vaszicsku révén már 3–1-re vezetett. Újabb gól azonban nem esett, sőt, Tischler a 83. percben megkapta második sárgáját is, így a Puskás Akadémia az angyalföldi mérkőzéshez hasonlóan emberhátrányban zárta az összecsapást.

PUSKÁS AKADÉMIA–VASAS 3–1 (1–1)
Felcsút, 200
néző. V: Szőts (Kis Z., Georgiou)
PUSKÁS: Somodi – Nagy Zs. (Vaszicsku, a szünetben), Szekeres A., Vaskó, Spandler – Tóth II B., Czvitkovics (Orbán G., 65.) – Denkovics, Szakály D., Bertus (Gallardo, 65.) – Tischler. Vezetőedző: Benczés Miklós
VASAS: Németh G. – Horváth L., Grúz, Nánási, Engel – Menyhárt A. (Tamás L., 89.), Berecz, Vida (Szedlár, 57.), Gál M. (Pál D., a szünetben) – Remili – Ferenczi I. Vezetőedző: Szanyó Károly
Gólszerző: Remili (0–1) a 27., Tischler (1–1) a 45., Denkovics (2–1) a 61., Vaszicsku (3–1) a 79. percben
Kiállítva: Tischler (második sárga lap után) a 82. percben
Tj: a Vasas, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett góllal

SZOLNOK–SZIGETSZENTMIKLÓS

Az NB II-es Szolnok hazai pályán Zsolnai Róbert 11-esből szerzett góljával hiába szerzett vezetést a szintén másodosztályú Szigetszetmiklós ellen az első félidőben, Guillaume Kohus ugyanis a második játékrészben egyenlíteni tudott.

A folytatásban pedig már nem született újabb gól, még úgy sem, hogy a vendégek Bonifert Péter második sárga lapja után az utolsó négy percben már emberhátrányban játszottak. Az 1–1-es döntetlennel, idegenben szerzett góljának köszönhetően az SZTK jutott tovább.