MK: a Gyirmót nyerte a győri derbit, az ETO és a Békéscsaba kiesett

2014.10.29. 20:00
Az NB II-es Gyirmót hazai pályán 2–0-ra legyőzte az élvonalbeli Győri ETO-t a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, ezzel továbbjutott a következő fordulóba. A másodosztályú csapatok csatáján a Csákvár 2–1-re megverte otthon a Békéscsabát.

A győri derbi első gólját Madarász Márk lőtte szabadrúgásból a 35. percben. Az ETO nagy erőkkel támadott az egyenlítésért, ám nem járt sikerrel, a 89. percben pedig a csereként beálló Beliczky Gergő megszerezte a második gyirmóti gólt is, eldöntve a továbbjutást.

A másodosztályú csapatok csatáján a Békéscsaba a szünetben még 1–0-ra vezetett, ám a hazai pályán játszó Csákvár a második félidőben fordítani tudott, és 2–1-re nyert.

Korábban már sikerrel vette a nyolcaddöntőt az NB III-as Kisvárda, valamint a másodosztályú Szolnok is, így a negyeddöntő mezőnyének csak a felét alkotják majd az élvonalbeli csapatok.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ
GYIRMÓT FC–GYŐRI ETO FC 2–0 (1–0)
Győr-Gyirmót, 1800
néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Kóbor P.)
GYIRMÓT: Deli – Hajba, Balog Z., Lázár P., Présinger – Papp K., Paku – Kákonyi, Madarász (Magasföldi, 84.), Cseri (Beliczky, 80.) – Andorka (Oross, 70.). Vezetőedző: Sisa Tibor
GYŐR: Kocics – Svec (Trajkovics, 23.), Lipták, Lang, Völgyi – Windecker, Kamber – Strestík (Kvilitaia, 56.), Pátkai, Rudolf – Priskin (Andrics, 78.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólszerző: Madarász (1–0) a 36., Beliczky (2–0) a 89. percben
Sisa Tibor:
– Minden dicséretet megérdemelnek játékosaink, szívből futballozva, fegyelmezetten, gólra törően játszottak. Külön öröm, hogy sporttörténelmet írtak ezzel az eredménnyel, hiszen Gyirmót tétmérkőzésen még sohasem győzte le az ETO-t.
Horváth Ferenc: – Nincs erre magyarázat, úgy, ahogy volt, nagyon gyenge produkciót nyújtottunk ma. Mindenkinek önértékelést kell végeznie az eredményt illetően. Rossz iram, rossz játék, értékelhetetlen egyéni teljesítmények.

FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–1 (0–1)
Csákvár, 200
néző. Vezette: Szilasi Sz. (Erős G., Aradi)
CSÁKVÁR: Szabó B. – Ambrus, Kocsis G., Dulló, Wild – Hajdú S. – Mihály D. (Molnár Cs., 78.), Bakos Sz., Domján (Molnár T., 55.) – Nyilasi B. (Barcsay, a szünetben) – Gajdos. Vezetőedző: Toldi Gábor
BÉKÉSCSABA: Póser – Bényei, Balog Zs., Koszó, Juhász Gy. – Birtalan B. (Balázs R., 65.), Borbély B. (Vólent, 80.) – Bagi, Berki P. (Lőrinczy, 76.), Kertész T. – Szilágyi P. Vezetőedző: Zoran Szpisljak
Gólszerző: Birtalan B. (0–1) a 45., Gajdos (1–1) az 59., Molnár T. (2–1) a 73. percben
Toldi Gábor:
– Büszke vagyok a csapatra, óriási fegyvertényt hajtott végre, hogy vesztett állásból is képes volt fordítani és kiharcolta a továbbjutást egy nagyon jó Békéscsaba ellen. Remélem, ezzel lezártuk rossz sorozatunkat.
Zoran Szpisljak: – Nem használtuk ki gólszerzési lehetőségeinket, és a foci örök törvénye ismét érvényesült, a kimaradt ziccerek megbosszulták magukat.

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
SZOLNOKI MÁV–MTK BUDAPEST 2–1 (0–1)
Szolnok, 500
néző. Vezette: Berger (Kormányos II, Szvetnyik)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile, Papucsek, Fritz – Kenderes, Lengyel B. – Bohner (B. Tóth, 54.), Zsolnai (Mundi, a szünetben), Rokszin – Nagy I. Vezetőedző: Kis Károly
MTK: Groppioni – Poór, Vukmir, Kelemen D., Hidvégi – Pölöskei Zs., Hajdú Á. – Kanta J., Hrepka, Horváth Zs. (Cseke, 78.) – Torghelle (Sergio, 63.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Pölöskei Zs. (0–1) a 28., Nagy I. (11-esből, 1–1) a 64., Rokszin (2–1) a 72. percben
Kis Károly:
– Hatalmas bravúrt hajtottunk végre az élvonal egyik bajnokaspiránsa ellen. A második félidő alapján megérdemelten jutottunk tovább.
Garami József: – Gratulálok a Szolnoknak.

PÉCSI MFC–DVSC-TEVA 1–0 (0–0)
Pécs, PMFC Stadion. Vezette: Bognár T.
PÉCSI MFC: Polekszics – Nagy J., Romic, Balogh B., Mohl – Causic (Manjrekar, 67.), Horváth A. – Szatmári, Márkvárt, Wittrédi (Kővári, 92.) – Pölöskey P. (Frőhlich, 58.). Megbízott vezetőedző: Kulcsár Árpád
DVSC-TEVA: Novakovics – Lázár, Morozov, Brkovics, Vadnai – Jovanovic, Zsidai, Szakály (Se. Bouadla, 83.), Mihelic (Bódi, 68.) – Kulcsár T., Tisza (Seydi, 68.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Romic (64.)

FC AJKA (II.)–ÚJPEST FC 1–1 (0–0, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 3–5
Ajka, 1000
néző. Vezette: Szabó Zs. (Ring, Pápai)
AJKA:
Jánosa – Asztalos, Pákai, Köles, Mogyorósi – Varga G., Csordás Sz., Németh L. (Horváth V., a szünetben) – Szabó Zs. (Gunther, 71.), Mihalecz P. (Sowunmi, 67.), Major N. Vezetőedző: Zoran Kuntics
ÚJPEST: Dmitrovics – Vadász V., Cvejba, Litauszki, Rojo (Forró Gy., a szünetben) – Nagy G., Koszovics (Balogh B., a szünetben), Sztaniszavljevics, Vasziljevics, Simon K. – Bardhi (Nego, 84.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző:
Asztalos (90+2.), ill. Sztaniszavljevics (52.)
Zoran Kuntics: – Az egész meccsen, a hosszabbításban is egyenrangúak voltunk nagynevű ellenfelünkkel szemben. Nekünk voltak nagyobb ziccereink, de nem tudtuk kihasználni. Ezt a meccset én mindenképpen sikerként könyvelem el, játékosaim mindent megtettek, ami tőlük telt. Úgy érzem, játékunk alapján továbbjutást érdemeltünk volna.
Nebojsa Vignjevics: – A nehezebb utat választottuk, hogy megnyerjük a mérkőzést. Nem elég motiváltan jöttünk ide, ez látszott a játékunkon. Nem ezt beszéltük meg a játékosokkal. Nagyjából tudtuk, mire számíthatunk az Ajka ellen, hiszen korábban Ligakupában már találkoztunk. Nem koncentráltunk eléggé, vártunk az utolsó pillanatig, ezért megbüntetett minket a hazai csapat. Szerencsések is voltunk, a lényeg, hogy továbbjutottunk.

KISVÁRDA (III.)VÁC (III.) 4–0 (0–0)
Kisvárda, 800
néző. Vezette: Nagy R. (Varga Zs., Márkus T.)
KISVÁRDA: Szécsi G. – Kornutjak, Kardos N., Hegedűs T., Molnár R. – Minczér, Fodor A. – Miskolczi (Nagy R., 61.), Erős G. (Mikuljak, 79.), Bouard – Milovac (Brankovics, 78.). Szakmai igazgató: Révész Attila
VÁC: Palásthy D. – Benkó, Tányéros, Farkas P., Milkó – Pallagi (Rása G., 57.), Tóth G., Gulyás G. (Németh G., 82.) – Fábri T., Pölöskei P. (Kovács G., 68.), Zsolnai R. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Milovac (46., 76.), Hegedűs (72. – 11-esből), Bouard (87.)
Kiállítva: Tányéros (a tizenhatoson belül fellökte Bouardot) a 70. percben
Révész Attila: – Az első félidőben nehezen talált fogást egymáson a két csapat, a szünet után jött korai gól azonban nagyban befolyásolt a meccs további részét. Egyértelmű fölénybe kerültünk, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.
Csank János: – A jobb csapat nyert, ez nem vitás, azért vagyok csalódott, mert nem lett volna szabad négy gólt kapnunk. Sajnos, a kiállítás után taktikailag zoknik voltunk, fejetlenül mentünk előre, a Kisvárda pedig lekontrázott bennünket.

VIDEOTON–DVTK 2–1 (1–0)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. Vezette: Iványi
Videoton: Calatayud – Brachi, Juhász, Vinícius (Sakla, 33.), Stopira – Simon Á. (Sándor Gy., 71.), Trebotic - Heffler T., Kovács I., Gyurcsó (Álvarez, 79.) - Nikolics. Vezetőedző: Joan Carrillo
DVTK: Antal – Okuka, Alves, Debreceni, Husic – Gosztonyi (Bognár, 81.), Elek, Bacsa - Takács T. (Barczi, 59.), Grumics, Griffiths. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Debreceni (22. – öngól), Nikolics (86.), ill. Griffiths (64.)