MK: a Szolnok fordított, és elbúcsúztatta az MTK-t

2014.10.29. 18:50
A Szolnok labdarúgócsapata hazai pályán 2–1-re nyert az MTK ellen, ezzel bejutott a Magyar Kupa negyeddöntőjébe.

Az MTK remek formában várta szolnoki fellépését, hiszen legutóbbi 11 tétmérkőzését megnyerte.

A Tisza-parti városban is sokáig győzelemre állt, Pölöskei Zsolt első félidei góljával a 64. percig vezetett. Ekkor a Szolnok Nagy István tizenegyesével egyenlített, szűk tíz perc múlva pedig már a hazaiaknál volt az előny Rokszin Ádám bombagóljával.

A hátralévő negyedórában már nem tudott újítani az MTK, így nemcsak szép sorozata szakadt meg, hanem elbúcsúzott a Magyar Kupától is.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

SZOLNOKI MÁV–MTK BUDAPEST 2–1 (0–1)
Szolnok, 500
néző. Vezette: Berger (Kormányos II, Szvetnyik)
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Mile, Papucsek, Fritz – Kenderes, Lengyel B. – Bohner (B. Tóth, 54.), Zsolnai (Mundi, a szünetben), Rokszin – Nagy I. Vezetőedző: Kiss Károly
MTK: Groppioni – Poór, Vukmir, Kelemen D., Hidvégi – Pölöskei Zs., Hajdú Á. – Kanta J., Hrepka, Horváth Zs. (Cseke, 78.) – Torghelle (Sergio, 63.). Szakmai igazgató: Garami József
Gólszerző: Pölöskei Zs. (0–1) a 28., Nagy I. (11-esből, 1–1) a 64., Rokszin (2–1) a 72. percben
Kiss Károly:
– Hatalmas bravúrt hajtottunk végre az élvonal egyik bajnokaspiránsa ellen. A második félidő alapján megérdemelten jutottunk tovább.
Garami József: – Gratulálok a Szolnoknak.