Hangáék súlyos vereséggel zárták Euroliga-szereplésüket, a címvédő Real Madrid győzelemmel finiselt

K. Zs.K. Zs.
2024.04.11. 23:38
Hanga Ádám és Shane Larkin csatája a csütörtöki meccsen (Fotó: Getty Images)
Súlyos vereséggel zárta szereplését Hanga Ádám csapata a férfi kosárlabda Euroligában: a Crvena zvezda 100–55-re kikapott az Anadolu Efes vendégeként csütörtök este – a sikerrel a török csapat biztossá tette, hogy ott lesz a playinben. A címvédő Real Madrid utolsó pillanatban kiharcolt litvániai győzelemmel zárta az alapszakaszt, első helyezése már korábban biztossá vált, míg a Monaco és a Panathinaikosz gondoskodott arról, hogy pályaelőnye legyen a playoffban.

Hanga Ádám ezúttal is tagja volt a belgrádiak kezdő ötösének, 18:36 percnyi játékideje alatt hat pont (1/1 hármas, 3/6 büntető), egy-egy lepattanó és assziszt, öt labdaeladás, valamint három-három kiharcolt és elkövetett fault került a neve mellé a csapata számára már tét nélküli meccsen. A hazaiaknál Elijah Bryant 26 ponttal vitte a prímet.

ALAPSZAKASZ, 34. (UTOLSÓ) FORDULÓ – csütörtöki mérkőzések
Anadolu Efes (török)–Crvena zvezda (szerb) 100–55 (15–11, 30–20, 31–13, 24–11)
Monaco (francia)–Bayern München (német) 89–85 (29–14, 23–16, 20–30, 17–25)
Zalgiris Kaunas (litván)–Real Madrid (spanyol) 62–64 (9–16, 16–15, 17–13, 20–20)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Milan (olasz) 92–86 (27–23, 25–29, 25–18, 15–16)
Panathinaikosz (görög)–Alba Berlin (német) 84–75 (17–23, 21–14, 22–26, 24–12)
Pénteken játsszák
Olympiakosz (görög)–Fenerbahce (török)
Partizan Beograd (szerb)–Pamesa Valencia (spanyol)
Virtus Bologna (olasz)–Baskonia (spanyol)
Lyon-Villeurbanne (francia)–Barcelona (spanyol)

0.147

A 18 csapat 34 fordulós, oda-visszavágós körmérkőzésben zajló alapszakasza (2023. október 5.–2024. április 12.) után az első hat helyezett bejut a playoffba, a 7–10. helyezett playint vív a playoffba kerülésért.

A playoffban négy páros mérkőzést rendeznek az egyik fél harmadik győzelméig – a továbbjutók játszanak majd a berlini final fourban.