Sima győzelemmel kezdett a Real Madrid, megdőlt a férfi Euroliga triplarekordja

K. Zs.K. Zs.
2024.04.24. 10:42
Egy lépés a rekord felé: Sergio Llull hárompontost dob (Fotó: Getty Images)
A címvédő Real Madrid hazai győzelemmel (90–74) kezdte meg a szintén spanyol Baskonia elleni negyeddöntőt a férfi kosárlabda Euroligában, Athénban viszont borult a papírforma: a rájátszásba a play-inen keresztül bejutó Maccabi Tel-Aviv 91–87-re legyűrte a Panathinaikoszt. Sergio Llull, a Real Madridot 2007 óta szolgáló irányító, dobóhátvéd behajította 624. Euroliga-tripláját, ezzel új rekordot állított fel.

PANATHINAIKOSZ–MACCABI TEL-AVIV 87–91

A mérkőzés nagy részében a házigazdák vezettek, a második és a harmadik negyedben tíz pont fölé pumpálták előnyüket a fantasztikus hangulatot teremtő, 18 ezres athéni publikum nagy örömére (43–32, 56–44), de ahogy közeledett a döntő időszak, úgy közeledett a Maccabi is. A negyedik tíz perc elején Bonzie Colson behajított két triplát, Lorenzo Brown hozzátett még egyet, akkor már a Maccabi vezetett (77–81), csakhogy Jerian Grant is bevert egy hármast, Kendrick Nunn pedig egyenlített az utolsó percben (87–87). Brown duplája következett, majd Kosztasz Szlukasz labdaeladásával eldőlt a meccs, pláne, hogy Josh Nebo két büntetőt be is dobott. Colson 18, Brown 16 ponttal zárt a vendégeknél, Mathias Lessort 22-vel a zöldeknél.

REAL MADRID–BASKONIA 90–74

A Real Madrid már az első negyedben meglépett tíz ponttal, majd előnyét fokozatosan növelte, egy pillanatig sem volt  kérdés, melyik csapat nyeri meg a negyeddöntő spanyol párharcának nyitányát. Dzanan Musa 16, Vincent Poirier és Facundo Campazzo 10-10 pontot szerzett a hazai csapatban, a veterán hátvéd, Sergio Llull pedig bedobott két hárompontost, amivel megjavította az Euroliga-rekordot: neki immár 624 sikeres triplája van, az eddigi rekorder, a Barcelona legendája, Juan Carlos Navarro 623-mal lépett le a színről 2018-ban. A Baskonia lőlapját a térdsérülése miatt csak 18 percet játszó Markus Howard vezette 15 ponttal.

FÉRFI EUROLIGA, RÁJÁTSZÁS
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
Panathinaikosz (görög)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 87–91 (25–26, 25–16, 20–21, 17–28)
Real Madrid (spanyol)–Baskonia (spanyol) 90–74 (26–17, 22–20, 22–16, 20–21)
A második mérkőzéseket csütörtökön játsszák le.