Hanga Ádám nagy hármasokat szórt, közel volt a meglepetés az Olympiakosz ellen az Euroligában

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.04.04. 23:35
Hanga Ádám a helyzet magaslatán – a magyar irányító zsákol az Olympiakosz elleni meccsen (Fotó: Getty Images)
Vereséggel búcsúzott saját közönségétől Hanga Ádám csapata a férfi kosárlabda Euroliga mostani kiírásában: a továbbjutásról már korábban lemondani kényszerülő Crvena zvezda 89–86-ra kikapott az Olympiakosz Pireusztól. A magyar irányító öt triplát dobott be – ez számára Euroliga-idénycsúcs –, és 19 ponttal zárta a meccset. Győzelmével az Olympiakosz csatlakozott a címvédő Real Madridhoz, azaz bejutott a playoffba, akárcsak a Zalgiris sikersorozatát megszakító Monaco, a Maccabi Tel-Avivot legyűrő Barcelona, valamint a maga meccsét csak pénteken lejátszó Fenerbahce és Panathinaikosz.

CRVENA ZVEZDA–OLYMPIAKOSZ 86–89

A playoffba jutás már csak az Olympiakosz számára volt tét, de szép estét reméltek a feledhető Euroliga-idényt produkáló belgrádiak is, hiszen most ünnepelték egyetlen európai kupadiadaluk, a ma már nem létező Saporta-kupa elhódításának 50. évfordulóját. Nyílt is esély a hazai győzelemre, mert bár szinte végig az Olympiakosz vezetett, elhúznia nem sikerült, és 47 másodperccel a vége előtt Hanga Ádám az ötödik sikeres triplájával egyenlített (84–84). Válaszul a pazar utolsó negyedet futó Moses Wright is bevágott egy hármast, és onnan már nem engedte ki kezéből az előnyt a pireuszi csapat.

Hanga tagja volt a hazai kezdő ötösnek, 29:31 percet játszott, és öt triplát behajítva 19 pontot ért el (5/6 tripla, 1/4 dupla, 2/4 büntető) – a múlt heti, Real Madrid elleni 22 pont után ez a második legmagasabb pontszáma ebben az Euroliga-idényben. Négy lepattanó, három assziszt, két labdaszerzés, egy labdaeladás, két elkövetett és hét kiharcolt fault került a neve mellé, összesített értékmutatója (26) a második legjobb volt csapatában a 19 ponttal és 12 lepattanóval dupla duplát elérő Joel Bolomboy (32) után.

Wright 20, Thomas Walkup és Kosztasz Papanikolau 12-12 pontot szerzett az Olympiakoszban, amely győzelmével biztossá tette, hogy ott lesz a playoffban.

A Cz az idénybeli utolsó Euroliga-meccsét az Anadolu Efes otthonában vívja a jövő héten.

MONACO–ZALGIRIS 69–66

BARCELONA–MACCABI TEL-AVIV 92–89

ALBA BERLIN–PARTIZAN 83–94

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 33. FORDULÓ – csütörtöki mérkőzések
Crvena zvezda (szerb)–Olympiakosz (görög) 86–89 (14–23, 25–19, 25–21, 22–26)
Monaco (francia)–Zalgiris Kaunas (litván) 69–66 (20–11, 19–18, 12–15, 18–22)
Alba Berlin (német)–Partizan Beograd (szerb) 83–94 (15–23, 19–24, 28–25, 21–22)
Barcelona (spanyol)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 92–89 (19–19, 25–24, 26–20, 22–26)
Pamesa Valencia (spanyol)–Lyon-Villeurbanne (francia) 69–98 (19–27, 19–25, 7–27, 24–19)
Pénteken játsszák
19.45: Fenerbahce (török)–Anadolu Efes (török)
20.30: Bayern München (német)–Panathinaikosz (görög)
20.30: Milan (olasz)–Virtus Bologna (olasz)
20.30: Real Madrid (spanyol)–Baskonia (spanyol)