Szabalenka állította meg Collins 15 meccses sorozatát

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.30. 00:43
Arina Szabalenka bejutott a legjobb nyolc közé Madridban (Fotó: Getty Images)
Arina Szabalenka 4:6, 6:4, 6:3-ra legyőzte Danielle Collinst a Madridban zajló teniszversenyen, és bejutott a női verseny negyeddöntőjébe.

A nap legjobban várt mérkőzésén a 15 meccses győzelmi szériával érkező Danielle Collins a madridi torna címvédőjével, Arina Szabalenkával került szembe. Az amerikai ráadásul remekül kezdett és egy brékkel 3:0-s előnybe került.

5:3-as Collins vezetésnél, Szabalenka két játszmalabdát is hárított, majd brékelte is az amerikait. Az egyenlítés már nem jött össze, Collins visszabrékelt és 6:4-re behúzta az első szettet.

A második játszmában 4:4-ig mindketten hozták saját adogatásukat, ekkor azonban Szabalenka brékelt majd 6:4-re övé lett a második játszma, jöhetett a döntő szett. A fehérorosz elkapta a fonalat, kétszer is brékelt, míg saját adogatásait semmire hozta. Collins ugyan visszabrékelt, de a fehérorosz teniszező ezt követően lezárta a mérkőzést, 6:3-ra megnyerte a harmadik játszmát, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

A férfiak versenyén Jannik Sinner kétszettes győzelmet aratott Pavel Kotov ellen. Míg a másik orosz–olasz csatát Karen Hacsanov nyerte, aki Flavio Cobollit múlta felül két játszmában, így bejutva a nyolcaddöntőbe.