Rögbi: két körrel a zárás előtt tornagyőztes az All Blacks

2016.09.19. 12:13
A 2016-os Négy nemzet-bajnokság 4. fordulójában Új-Zéland és Ausztrália is házigazdaként aratott papírforma győzelmet. Az éllovas All Blacks hat célt vitt – így ezúttal is célbónuszos sikert ért el –, és favoritként két fordulóval a vége előtt tornagyőztesnek mondhatja magát. Az ötödik kiírásban már negyedszer.

Az új-zélandi csapatkapitány, Kieran Read és az All Blacks megállíthatatlan: a favorit visszafoglalta a trónt (Fotó: AFP

Ausztrália villámrajttal – három cél és 21–0 a 13. percben – sokkolta az argentinokat, akik csak ezt követően kezdték el a pontgyártást.

Az angol élvonalbeli rögbibajnokság (Aviva Premiership) 3. fordulójában pályaválasztóként nyert rangadót a címvédő Saracens és az Exeter Chiefs. A Wasps megszórta az újoncot, a Leicester Tigers szűken, egy ponttal győzött a Newcastle Falcons vendégeként. A Bath, Saracens, Wasps trió megőrizte hibátlanságát, és miután két-két bónuszpontot is begyűjtöttek, így egyaránt 14-14 ponttal állnak. A 4. fordulót követően azonban aligha őrzi meg mindhárman klub a hibátlanságát, tekintve, hogy tradicionálisan erős riválisnál vendégeskednek. Az újonc Bristol továbbra is szokja a légkört: egyedül a mezőnyben három vereséggel áll.

A francia bajnokság (Top 14) 5. fordulójának rangadóján a címvédő Racing 92 otthon 11 ponttal (41–30) győzött a szezonban már harmadszor elbukó Toulon ellen. Az újonc La Rochelle elszenvedte az első vereségét – pedig az első félidőben három célt szerezve a szünetben még 22–10-re vezetett a Brive ellen –, így csupán a vesztesbónusszal gazdagodott. A tabella élén a veretlenségét megőrző Clermont áll. A 6. fordulóban az éllovas Toulonban lép fel, ahol általában nem jó dolog vendégeskedni, a Clermont azonban mumusnak számít, és rendre feltalálja magát. A legutóbbi hét fellépéséből hármat megnyert – egyet a hosszabbításban – és van még egy döntetlenje.

A Guinness Pro 12-ben a hibátlan csapatok versenyfutásából kiszállt a Glasgow. Pont a Warriorst legyőző Cardiff Blues, valamint az Ospreys és az Ulster azonban egyelőre megállíthatatlan. Az egyenlők közül az Ospreys a legjobb, amely harmadik meccsen is begyűjtötte a célbónuszért járó plusz pontot.