Rögbi: ausztrál trónfosztás; argentin sporttörténelem

2015.08.09. 12:21
Sekope Kepu szerezte az ausztrálok első célját (Fotó: AFP)
Az ausztrál rögbiválogatott nyerte meg a 2015-ös Négy Nemzet-kupát, miután a harmadik fordulóban legyőzte az előző három kiírást megnyerő, vb-címvédő Új-Zélandot. A harmadik helyen Argentína végzett, amely dél-afrikai győzelmével sporttörténelmet írt.

AusztráliaÚj-Zéland

A cél nélküli első félidő után a második felvonásban beindult a pontgyártás. A házigazdák kétszer vittek célt, a vendégek előbb tizenkét, majd négy perc múlva válaszoltak. Egypontos hazai előnnyel indult a hajrá, ahol a 71. percben újabb célt szereztek az ausztrálok, és 74 ezer néző előtt Sydneyben tornagyőzelmet ünnepelhettek. Mindezt úgy, hogy sárga lapos figyelmeztetések miatt húsz percen át emberhátrányban voltak, és csak tíz percig emberelőnyben. A vesztes oldalon az új-zélandiak csapatkapitánya, Richie McCaw 141. alkalommal szerepelt a válogatottban, amellyel beállította a tavaly visszavonult ír Brian O'Driscoll sportági rekordját. Az ausztrálok 2011 óta nem tudták legyőzni az All Blackst, amely legutóbb négy éve veszített úgy, hogy még bónuszpontot sem szerzett.

Dél-AfrikaArgentína

Új-Zéland után Argentína is győzni tudott Dél-Afrikában. A dél-amerikaiaknak ez volt az első idegenbeli sikerük – egyben az első bónuszpontos –, amióta 2012-ben felvételt nyertek a rangos sportági sorozatba. A meccs hőse a három célt szerző argentin Juan Imhoff volt.

Az idei, csonka kiírásban – szeptember 18-án kezdődik az angliai vb – a dél-afrikai Handré Polland szerezte a legtöbb pontot (30), a célszerzésben a már említett Imhoffhoz hasonlóan az ausztrál Adam Ashley-Cooper zárt hárommal.

Vb-felkészülési mérkőzésen Írország 35–21-re nyert Walesben.

Ausztrália–Új-Zéland 27–19 (3–6)
A végeredmény: 1. Ausztrália 13 pont (85–48), 2. Új-Zéland 9 (85–65), 3. Argentína 5 (64–98), 4. Dél-Afrika 2 (65–88)