Rögbi: Új-Zéland 4 célt vitt Ausztráliának, argentin siker

2016.08.29. 09:35
A 2016-os Négy nemzet-bajnokság második fordulójában a címvédő ausztrálok vendégként sem találtak túl sok fogást a házigazda Új-Zélandon. A favorit All Blacks húszpontos sikerével nagy lépést tett a végső győzelem felé.

A favorit Új-Zéland úgy győzte le a címvédő ausztrálokat oda-vissza, hogy mindkétszer begyűjtötte a célbónuszért járó plusz pontot is (Fotó: Reuters, archív)

Az egy hete hazai környezetben 34 pontos vereséget szenvedő ausztrálok a szünetig három büntetőt értékesítve jól tartották magukat. Utána sem zuhantak össze, csak már pontot nem szereztek. A fordulás után újabb két célt szerző, így végül néggyel záró All Blacks előnye így tovább nőtt.

Argentína egyre jobban felnő a feladathoz, ezúttal először nyert hazai környezetben Dél-Afrika ellen. A múlt héten fordított leosztásnál a dél-amerikaiak még csak a szünetig tudták megtartani az előnyüket, ezúttal a végéig. Mindezt a hazai visszavágón úgy, hogy tíz percig létszámhiányosak voltak egy sárga lap miatt. Izgalmak maradtak a végjátékra is: a 77 percig az egypontos előnyben lévő vendégek győztesnek érezhették magukat, de a cserejátékos, Santiago González Iglesias sikeres büntetőjével fordítottak a házigazdák.

Két fordulót követően már csak a Toulouse hibátlan a francia élvonalban (Top 14), az újoncok közül a Bayonne hazai döntetlennel megőrizte veretlenségét. Hazai győzelemmel javította ki a nyitányon elszenvedett vereségét a címvédő Racing 92.

Új-Zéland–Ausztrália 29–9 (15–9)
Az állás: 1. Új-Zéland 10 pont (71–17), 2. Dél-Afrika 5 (54–49), 3. Argentína 5 (49–54), 4. Ausztrália 0 (17–71)