Rögbi: dél-afrikai győzelemmel védte meg címét Új-Zéland

2013.10.06. 18:08
Ezúttal is hibátlan teljesítménnyel lett első az All Blacks (Fotó: Reuters)
Hibátlan teljesítménnyel védte meg címét az új-zélandi rögbiválogatott a Négy Nemzet-kupában, miután a második sorozat hatodik, utolsó fordulójában Dél-Afrikában is győzni tudott. A játéknap másik mérkőzésén Ausztrália a hazai visszavágón is nyert Argentína ellen, így előbbi végzett a harmadik helyen.

Dél-Afrika–Új-Zéland

Kevés esélye volt a dél-afrikaiaknak arra, hogy megszerezzék a tornagyőzelmet, inkább csak a matematikai lehetőség volt adott ehhez. A gyakorlatban az All Blacks nem sok esélyt adott a házigazdáknak, akik viszont 64 ezer néző előtt Johannesburgban izgalmas, pontban és célokban kimondottan élvezetes meccset vívtak. A vendégek gyors vezető céljára ugyanis a villámgyors Bryan Habana révén két céllal feleltek a félidő közepén a házigazdák, de az új-zélandiak nem estek össze, még a szünetig újabb két célt rámoltak be. Mindkettőt Liam Messam. A fordulást követően megint a hazaiak kerültek fölénybe, amit két céllal nyomatékosítottak, de ezúttal sem sokáig örülhettek. A felvonás közepén ezúttal Új-Zélandért el két célt, és mivel a hat rúgás – öt célbónusz, plusz egy büntető – egyikét sem hibázta el a két rúgójuk, így 11 pontos különbséggel nyert.

Argentína–Ausztrália

Az ausztrálok hét célt vittek Rosarióban 38 ezer néző előtt a házigazda argentinoknak – Israel Folau egymaga hármat –, akik mindössze kettőig jutottak. A dél-amerikaiak hatodik vereségüket is elszenvedték, és ezúttal bónuszpontot sem sikerült begyűjteniük.

A sorozat pontkirálya 88 ponttal a dél-afrikai rúgó, Morné Steyn lett, míg a célkirály 8 céllal az új-zélandi Ben Smith, aki 40 ponttal előbbi kategóriában a harmadik helyre ért oda. A tornán átlagban 5.5 cél született meccseként, az átlagnézőszám 42 ezer volt. Új-Zéland tavaly is veretlenül lett első, idén annyi a különbség, hogy plusz két bónuszpontot is begyűjtött. Az All Blacks a sorozat elődjének tekinthető Három Nemzet-kupában aratott tíz győzelemmel együtt már tizenkét sikernél tart.

Argentína–Ausztrália 17–54
A végeredmény: 1. Új-Zéland 28 pont (202–115), 2. Dél-Afrika 19 (203–117), 3. Ausztrália 9 (133–153), 4. Argentína 2 (88–224)