Újabb ralis sztár a ralikrosszban: Duval indul a belga Eb-futamon

BORBÁS BÁLINTBORBÁS BÁLINT
2009.08.05. 15:30
A ralikrossz Európa-bajnoki sorozat legutóbbi, svédországi állomása után a hétvégén megrendezésre kerülő belgiumi futam sem marad a motorsportok más kategóriáiból érkező sztárvendégek nélkül. Svédországban a korábbi Indy500-as győztes Kenny Bräck és a rali-világbajnokság ásza, Henning Solberg indult, Belgiumban pedig két helyi kedvenc, Francois Duval és Marc Duez méri össze tudását a ralikrossz legnagyobb csillagaival.
Duval ralikrosszban is kipróbálja magát
Fotó: Action Images

A motorsportok híveinek alighanem egyik belga versenyzőt sem kell bemutatni, hiszen mind Duval, mind Duez neve jól cseng a motorsport berkeiben, röviden mégis idézzük fel legrangosabb eredményeiket.

Francois Duval legnagyobb sikerét 2005-ben érte el, amikor az Ausztrál Ralin pályafutása egyetlen világbajnoki győzelmét aratta. Ezenkívül 13 alkalommal állhatott dobogóra. Idén még nem indult rali-világbajnoki futamon, tavaly a RAC Ralin vett részt, s hatodik lett. Ez lesz pályafutása első ralikrosszversenye.

„Örülök, hogy visszatérhetek a maasmecheleni pályára, annak idején itt reptettem meg először édesapám Celicáját – emlékezett vissza fiatalkori élményére Duval. – Fogalmam sincs, mire számíthatok első krosszversenyem.”

A másik sztárvendég, Marc Duez is jelentős ralis múlttal büszkélkedhet, ám az 52 éves pilóta legnagyobb sikerei a 24 órás versenyekhez kötődnek. Számos egynapos viadalt nyert már, többek között a Nürburgringen és Spában. Tavaly itt egy VW Golffal indult, és nem sikerült pontot szereznie. Idén a sérült René Münnich Skoda Fabiájával igyekszik javítani.

A versenyen a divízió 1/A mezőnyében indul ifjú Bánkuti Gábor is.