Hosszabbításban lőtt góllal a Sheffield ikszelt a Chelsea ellen

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.04.07. 20:57
Ezúttal nem a Chelsea-nek kedvezett a hosszabbítás, a Sheffield United otthon tartott egy pontot (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 32. fordulójában a Chelsea négygólos döntetlent játszott a Sheffield United otthonában, míg a Tottenham magabiztosan, 3–1-re legyőzte a Nottingham Forestet.

SHEFFIELD UNITED–CHELSEA

A Manchester United drámai legyőzése után a Chelsea a tabella utolsó helyén álló Sheffield Unitedhez látogatott. A vendégek rögtön a 11. percben megszerezték a vezetést, amikor Conor Gallagher szögletét Thiago Silva teljesen egyedül lőhette a kapuba a tizenegyespontról. Ezt követően viszont a Sheffield került fölénybe, és a harmadik helyzetét gólra is váltotta Chris Wilder együttese. Remek, sokpasszos összjáték végén Gustavo Hamer gyönyörűen ugratta ki Jayden Bogle-t, aki éles szögből kapura lőtt, a labda pedig Petrovics érintésével a hálóban kötött ki a 32. percben.

A második félidőben ismét vezetést szerzett a Chelsea, Cole Palmer ezúttal előkészítőként jeleskedett, Noni Madueke pedig bevágta a labdát a bal felsőbe a 66. percben. A győzelem viszont nem jött össze Mauricio Pochettino együttesének, a 93. percben Oliver McBurnie egyenlített. A Sheffield otthon tartott egy pontot, de még így is nehéz helyzetben van a kiesés elkerülése szempontjából.

TOTTENHAM–NOTTINGHAM

Szerencsés góllal szerzett vezetést a Tottenham. A 16. percben Timo Werner tette a bal szélről középre a labdát, Murillo tisztázni akart, de lábáról a saját kapujába pattant a labda. A félidő hátralevő része a vendégeké volt. Előbb Anthony Elanga asszisztját követően Chris Wood egyenlített ki, majd nem sokkal később Wood kapufáig is eljutott, de Ryan Yatesnek is volt veszélyes lehetősége.

A kihagyott helyzeteket aztán öt perc alatt duplán megbosszulta a Spurs. Előbb Micky van de Ven bombázott hatalmas gólt ballal a jobb felsőbe, aztán egy lecsorgó labdát követően Pedro Porro állította be a 3–1-es végeredményt. A győzelemnek köszönhetően a Tottenham az Aston Villát megelőzve feljött a negyedik helyre, míg a Nottingham maradt 25 ponttal a 17. helyen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ
Sheffield United–Chelsea 2–2 (Bogle 32., McBurnie 90+3. ill. T. Silva 11., Madueke 66.)
Tottenham–Nottingham 3–1 (Murillo 16. – öngól, Van de Ven 53., Porro 58., ill. Wood 27.)

KORÁBBAN
Manchester United–Liverpool 2–2 (Bruno Fernandes 50., Mainoo 67., ill. Luis Díaz 23., Szalah 84. – 11-esből)

Szombaton játszották
Crystal Palace–Manchester City 2–4 (Mateta 4., Édouard 85., ill. De Bruyne 13., 70., R. Lewis 47., Haaland 66.)
Luton–Bournemouth 2–1 (Clark 73., Morris 90., ill. Tavernier 52.)
Aston Villa–Brentford 3–3 (Watkins 39., 81., Rogers 46., ill. Jörgensen 59., Mbeumo 61., Wissa 68.)
Everton–Burnley 1–0 (Calvert-Lewin 45+2.)
Fulham–Newcastle United 0–1 (Guimaraes 81.)
Wolverhampton–West Ham United 1–2 (Sarabia 33. – 11-esből, ill. Paquetá 73. – 11-esből, Ward-Prowse 85.)
Brighton–Arsenal 0–3 (Saka 33. – 11-esből, Havertz 62., Trossard 86.)