Kosár: győzelemmel kezdtek a magyar lányok az U16-os Eb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2022.08.19. 18:01
A Mészárosné Kovács Andrea vezette U16-os leány kosárlabda-válogatott nyolc ponttal nyert a horvátok ellen a csoportkör első meccsén a portugáliai korosztályos Európa-bajnokságon.

Péntek délután a portugáliai Matosinhos városábanelrajtolt az U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság Portugáliában. A magyar csapat a horvátokkal találkozott a nyitó meccsen.

Győzelemmel kezdett az U16-os leányválogatott a portugáliai korosztályos Eb-n Forrás: FIBA

Győzelemmel kezdett az U16-os leányválogatott a portugáliai korosztályos Eb-n  •  Forrás: FIBA.Basketball

A horvátok kezdték jobban a meccset, öt perc után 11–7-re vezettek. Majd az első negyed végére a mieink is egyre jobban belelendültek (14–15). A második játékrész elején pedig már Mészárosné Kovács Andrea tanítványainál volt az előny (18–15). Amelyet ezután folyamatosan növeltek a lányok (30–22). Ezt azonban a horvátok 8–0-ás sorozata követte (30–30). Végüla felek 37–32-es állásnál mehettek el a nagyszünetre.

A fordulást követően Gábor Lilivel az élen végérvényesen átvette az irányítást a magyar válogatott, ezzel villámgyorsan kétszámjegyűre nőtt a különbség (43–32). Ám a harmadik felvonás utolsó perceiben az ellenfél ismét felzárkózott (50–46). Fárbás Eliza pontjaival sikerült megállítani a rossz szériát, így 54–46-nál kezdődhetett a negyedik negyed.

A végjátékbana magyar együttes stabilan őrizte előnyét,és 61–53-as győzelmet aratott. A mezőny legeredményesebbjeként Gábor Lili 19 pontig jutott.

Amieink szombaton 15 órától az olaszok ellen folytatják.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, MATOSINHOS (PORTUGÁLIA)
Magyarország–Horvátország 61–53 (14–15, 23–17, 17–14, 7–7)
Magyarország:Gábor 19/6, Szakolczi 8, Toman D., Fárbás 8, Janzsó 5. Csere: Josepovits 8, Drahos 4, Árvai, Halmágyi, Vladár, Albert, Toman R. 9.
Horvátország:Bozan 15, Majstorovic 8/3, Jaksic 3/3, Valcic 11/3, Bilic 10/9. Csere: Arnautovic 3, Pirjak 3, Brkicic.