Kézilabda: ORV-n zárja az évet a serdülő fiúválogatott

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2024.12.06. 09:07
null
Első külföldi nemzetközi tornáján szerepel ezen a héten a serdülő fiú kézilabda-válogatott.

Ahogyan nemrég megírtuk, először járt külföldön a 2008-as és 2009-es fiatalok alkotta magyar serdülő fiú kézilabda-válogatott: a csapat Franciaországban töltött el pár napot novemberben, ahol kétszer is összecsapott a házigazdákkal.

Bár magyar szemszögből mindkét meccsnek vereség lett a vége, a srácok rengeteg új tapasztalatot szereztek, ezt Szabó Levente szövetségi edző is megerősítette az Utánpótlássportnak.

„Remek francia válogatottal csaptunk össze, kiváló hangulatban, ezernyolcszáz néző előtt – korábban ilyenben nem volt része a srácoknak. Az első meccsen kiélezett csatában két góllal kaptunk ki, 29–27-re, másnap pedig 29–24 lett a vége oda; ezzel nincs semmi baj,

rendkívül hasznos napokon vagyunk túl,

hiszen ez volt az első közös külföldi túránk. Megtapasztalták, milyen az utazás, mire kell figyelni, ezek az apróságok is számíthatnak később, amikor már világversenyen kell szerepelni.”

Forrás: MKSZ

Akár mini világversenynek is beillik a fiúk előtt álló következő feladat, hiszen a hét második felében Lengyelországban szerepelnek az Olimpiai Reménységek Versenyén, amelyen

a házigazdák mellett a csehekkel és a szlovákokkal is megmérkőznek majd.

A fiataloknak ez az utolsó idénye serdülőként; a korosztálytól jövő nyáron az EYOF-on (európai ifjúsági olimpiai fesztivál) búcsúznak Észak-Macedóniában, szeptembertől pedig már ifjúságiként készülnek majd.

A lengyelországi Olimpiai Reménységek Versenye menetrendje:

December 6., 16:00
Magyarország–Csehország

December 7., 16:00
Magyarország–Szlovákia

December 8., 12:30
Magyarország–Lengyelország

(Kiemelt képünkön: Szabó Levente Forrás: MKSZ)

 

Legfrissebb hírek

Jégkorong: négy korosztályos fiúválogatott lépett pályára

Utánpótlássport
3 órája

Sportlövészet: Európa-bajnok az U16-os légpuskás csapat Burgaszban

Utánpótlássport
5 órája

Karate: Mátraháza után jöhet Ciprus

Utánpótlássport
7 órája

Asztalitenisz: Lei Balázs nagyszerű formában kezdte az évet

Utánpótlássport
13 órája

Vívás: kiélezett küzdelem a junior férfi párbajtőrözők ranglistáján

Utánpótlássport
15 órája

Jégkorong: mindkét fiúválogatott győzött szerdán

Utánpótlássport
2026.02.04. 17:52

Sportlövészet: kezdődik az U16-os és U18-as Eb Burgaszban

Utánpótlássport
2026.02.04. 10:40

Terepkerékpár: Vas Barnabás az U23-as vb-n hozta a legjobb formáját

Utánpótlássport
2026.02.04. 09:08
Ezek is érdekelhetik