Jégkorong: az U18-as válogatott kikapott a németektől a vb-n

H. B. utanpotlassport.huH. B. utanpotlassport.hu
2024.04.15. 16:50
A Svasznek Bence vezette U18-as jégkorong-válogatott hatgólos vereséget szenvedett a németektől a dániai divízió I/A-csoportos korosztályos világbajnokság második játéknapján.

A házigazda dánok legyőzése után a magyar csapat hétfőn a tavaly még az elitben szereplő, s onnan kieső németekkel mérkőzött meg a második vonalbeli U18-as jégkorong-világbajnokságon, Dániában. A felek a vb előtt kétszer is találkoztak egymással edzőmeccsen, a németek előbb 8–0-ra, majd 7–3-ra verték a mieinket.

Az ellenfél kezdte jobban a meccset: a németek már a negyedik percben megszerezték a vezetést, amelyre Aleksandar Antonijevic válaszolt az első harmad felénél (1–1). Azonban másfél perccel később már ismét a németek álltak jobban (1–2).

Bár magyar ziccerrel indult a második felvonás, az újabb gólt sajnos ismét a németek jegyezték, mi több, villámgyorsan kettőt is lőttek a mieink kapujába, így a második harmadik hatodik percében 1–4 állt az eredményjelzőn. A gól után kapust cserélt a magyar válogatott, Király Olivér jött be Pásztor Viktor helyére. Ezt követően Aleksandar Antonijevic szépített magyar részről emberelőnyből (2–4). A játékrészből ekkor még több mint öt perc volt hátra, és a hátralévő időszak nem alakult túl jól Svasznek Bence tanítványainak: a németek négygólos előnyre tettek szert még a záró etap előtt (2–6). A végjátékban nem született újabb magyar gól, a német együttes viszont ismét eljutott nyolc találatig, s

ezzel 8–2-es vereség lett a vége a második meccsnek.

A keddi szünnap után szerdán az osztrákok következnek a világbajnokság harmadik körében.

Divízió I/A-csoportos U18-as világbajnokság, Frederikshavn (Dánia)