Ökölvívás: csepeli dominancia a serdülő és U12-es országos bajnokságon

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2023.10.23. 17:44
Címkék
Az elmúlt három napban az egri országos bajnokságon szerepeltek a legjobb serdülőkorú és U12-es ökölvívók.

Október 19. és 22. között Egerben rendezték meg a serdülő és U12-es ökölvívó országos bajnokságot – az esztendő utolsó korosztályos ob-jét. A fiatalok az Egri VSI edzőcsarnokában gyűltek össze; a hazai szövetség tájékoztatása szerint összesen 244-en léptek a kötelek közé, a legnépesebb kategória pedig – nem meglepő módon – a serdülő fiúké volt, akik 140-en gyűltek össze.

Döntőket az utolsó két napon rendeztek, amelyben az augusztusi serdülő Európa-bajnokságon érmet szerző versenyzők közül mindenki megnyerte a súlycsoportját, annak ellenére, hogy közülük többen is a kontinensviadalhoz képest magasabb kategóriában indult el. Az Eb-n bronzérmet szerző Törő Eszter (57 kg), Tallósi Vanessza (64 kg), Vastag Béla (50 kg), Fazakas István (54 kg) is aranyérmet ünnepelhetett, míg az akkor szintén harmadikként végző Domján Alex 80, a Szlovéniában a legjobb magyar eredményt (ezüstérem) elérő Sas Dániel pedig 70 kilóban bizonyult megállíthatatlannak.

Összesítésben a Halker-Király Team volt a legeredményesebb.

A magasan a legnépesebb csapattal (25 fő) elinduló csepeliek az U12-esek és a serdülők esetében is megnyerték a lányok és a fiúk pontversenyét, így magabiztosan lettek az esemény legjobbjai.

Az évadnak azonban ezzel nincs vége, a hazai utánpótlásnak számos kiemelt versenye lesz még: novemberben az U22-esek Európa-bajnokságon, a junior pedig világbajnokságon bizonyíthatnak, és a felnőtt magyar bajnokságon is szerepelnek majd fiatalok, akikre érdemes lesz figyelni.

(Kiemelt képünk forrása: MÖSZ)

 

Legfrissebb hírek

Oyarzabal duplázott, Spanyolország nagyon simán kiejtette Ausztriát a 32 között

Foci vb 2026
12 perce

Oyarzabal újabb gólt szerzett, a spanyolok 3–0-ra győztek Ausztria ellen

Foci vb 2026
15 perce

Cseh Sándor: A hajunknál fogva rángattuk ki magunkat

Vízilabda
36 perce

Számos magyar játékvezető kap lehetőséget a nemzetközi porondon a következő hetekben

Bajnokok Ligája
39 perce

Pedro Porro kettőre növelte a spanyolok előnyét

Foci vb 2026
42 perce

Oyarzabal duplázott, Pedro Porro is betalált Ausztria ellen – videók

Foci vb 2026
1 órája

Bundabotránya miatt az európai sorozatokból is kizárták a cseh Karvinát

Minden más foci
1 órája

Oyarzabal góljával vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik