Tokió 2020: Ez a legnagyobb megtiszteltetés – Oszaka

MTI/ CS. B.MTI/ CS. B.
Vágólapra másolva!
2021.07.24. 11:10
null
Oszaka Naomi gyújthatta meg az olimpiai lángot, az ötkarikás játékok egyik legfontosabb jelképét (Fotó: AFP)
A tokiói olimpiai lángot meggyújtó Oszaka Naomi szerint ez a legnagyobb megtiszteltetés, amit életében kaphatott.

 

A japánok négyszeres Grand Slam-bajnok teniszezője, Oszaka Naomi eredetileg a szombati nyitó meccset játszotta volna a tornán, ám mérkőzését a szervezők kérésére vasárnapra halasztották. A megnyitón aztán kiderült, miért: a 23 éves sportoló gyújthatta meg az olimpiai lángot, az ötkarikás játékok egyik legfontosabb jelképét.

„Kétségtelenül ez a legnagyobb megtiszteltetés, amit életem során kaphatok. Nincsenek szavak arra, hogy leírjam, mit érzek, de hálás vagyok, és köszönettel tartozom" – írta közösségi oldalán a japán játékos.

Oszaka az első teniszező és az ausztrál Cathy Freeman után mindössze a második aktív sportoló az olimpiák történetében, akit ez a megtiszteltetés ért.

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Kovács Erika, Mirkó István, Nedelykov Tamás, Szűcs András, Tumbász Hédi

Legfrissebb hírek

Australian Open: Swiateknek idén még biztosan nem jön össze a karrier Grand Slam

Tenisz
1 órája

Australian Open: nyerő helyzetből adta fel Musetti, Djokovics az elődöntőben

Tenisz
2 órája

Australian Open: Shelton remek játékkal helyettesítette Djokovicsot

Tenisz
2026.01.26. 14:23

„Ott kell lennünk a 2030-as vb-n!” – Hosszú Kávé Orbán Balázzsal

Képes Sport
2026.01.26. 12:00

„Én kiálltam volna” – Stollár Fannyék visszaléptek az Australian Opentől

Tenisz
2026.01.25. 09:09

Rio 2016: újabb hét sportoló bukott meg a doppingtesztek folytatódó újraelemzésekor

Egyéb egyéni
2026.01.24. 15:03

A húsz év alatti orosz és fehérorosz súlyemelők használhatják hazájuk zászlaját nemzetközi versenyeken

Egyéb egyéni
2026.01.24. 14:08

Piros Zsombor bejutott az oeirasi tenisztorna elődöntőjébe

Tenisz
2026.01.23. 19:20
Ezek is érdekelhetik