Tenisz: Thiem csuklósérülés miatt nem indul Wimbledonban

Vágólapra másolva!
2021.06.24. 19:12
null
Dominic Thiem nem vesz részt az idei wimbledoni bajnokságon (Fotó: Getty Images)
A világranglistán ötödik helyezett osztrák Dominic Thiem sérülés miatt nem indul a hétfőn kezdődő wimbledoni teniszbajnokságon.

Az osztrák játékos ezen a héten a Mallorcán zajló füves pályás tornán szerepelt, ahol kedden csuklósérülése miatt az első játszmában (5:2-es előnyénél) feladni kényszerült a francia Adrian Mannarino elleni nyolcaddöntőjét.

Thiem csütörtökön a közösségi oldalán arról számolt be, hogy az orvosi vizsgálatok olyan mértékű sérülést állapítottak meg, amely több hétig távol tartja a pályáktól. Hozzátette, öt hétig rögzítősínt kell viselnie, és csak azt követően kezdheti el a rehabilitációs munkát.

Az amerikai nyílt bajnokság 27 éves címvédője – aki szakmai okokra hivatkozva már korábban lemondta a tokiói olimpián való részvételt – kiemelte, Wimbledon után nem lehet ott Hamburgban és Gstaadban sem, amit nagyon sajnál, mert számára ezek „rendkívül fontos” tornák.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Arina Szabalenka sorozatban negyedszer döntős az Australian Openen

Tenisz
21 órája

„Történelmi összecsapás előtt” – Kecskeméten tart előadást Bardóczky Kornél, Piros Zsombor és Sávolt Attila

Tenisz
Tegnap, 9:41

Australian Open: Swiateknek idén még biztosan nem jön össze a karrier Grand Slam

Tenisz
2026.01.28. 09:11

Australian Open: nyerő helyzetből adta fel Musetti, Djokovics az elődöntőben

Tenisz
2026.01.28. 08:17

Australian Open: Shelton remek játékkal helyettesítette Djokovicsot

Tenisz
2026.01.26. 14:23

„Én kiálltam volna” – Stollár Fannyék visszaléptek az Australian Opentől

Tenisz
2026.01.25. 09:09

Piros Zsombor bejutott az oeirasi tenisztorna elődöntőjébe

Tenisz
2026.01.23. 19:20

Australian Open: kettő nullás hátrányból fordított Medvegyev Marozsán Fábián ellen Melbourne-ben

Tenisz
2026.01.23. 05:58
Ezek is érdekelhetik