Tenisz: Nadalt a vihar sem zavarta meg, elődöntős Monte-Carlóban

2010.04.16. 15:35
Rafael Nadal 1 óra 35 perces küzdelemben 6:4, 6:2-re legyőzte honfitársát, Juan Carlos Ferrerót a monte-carlói tenisztorna negyeddöntőjében. A legjobb négy között David Ferrer lesz az ellenfele.

A negyvenöt perces esőszünet sem zavarta meg Nadalt, sőt inkább akkor szedte össze magát: az első játszmát a vihar után, 2:3-ról fordította a maga javára.

Nadal következő ellenfele, a szintén spanyol David Ferrer a második szettben 5:4-nél meccslabdát hibázott a korábban Andy Murrayt búcsúztató Philipp Kohlschreiber ellen, ám a rövidítésben már az első nyerési lehetőségét kihasználta – és pályafutása során először bejutott a monte-carlói torna elődöntőjébe.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO ROLEX MASTERS, MONTE-CARLO    (2 227 500 EURÓ, SALAK)