Tenisz: Korda döntő szettben legyőzte Alcarazt Monte-Carlóban

2022.04.13. 15:29
Kordának volt oka az örömre a meccs végén (Fotó: Getty Images)
Általános meglepetésre döntő szettben vereséget szenvedett a férfi teniszezők Monte-Carlóban zajló 1000-es tornájának második fordulójában a 8. helyen kiemelt spanyol Carlos Alcaraz, miután az amerikai Sebastian Korda döntő játszmában három óra négy perc játék végén legyőzte őt.

A világranglista 42. helyén álló Korda és a 11. helyet elfoglaló Alcaraz az első játszmában az amerikai 3:2-es vezetéséig hozta saját adogatását, ám utána mind a ketten jelentősen visszaestek ebben a műfajban, s a spanyol egyetlen kivételétől eltekintve csak sikeres fogadóelőnnyel zárult játékokat láthattunk, így 6:6 után a rövidítés döntött – ebben az ellenfelénél három évvel idősebb Korda maradt a higgadtabb, s 66 perc után vitte az első szettet.

A másodikban már valamelyest stabilabb adogatójátékot láthatott a közönség, mind a ketten csak kétszer engedték át adogatójátékukat a másiknak, vagyis megint rövidítés döntött, s ebben most a spanyol volt az összeszedettebb, s a 71 perces második játszmával egyenlített.

A döntő szettre viszont elfogyott a pályafutása első 1000-es tornagyőzelmét éppen a múlt héten Miamiban arató spanyol – dacára annak, hogy ő került brékelőnybe a harmadik szett elején. Korda össze tudta magát szedni, és előbb visszavette az adogatását, majd 4:3-nál ő is brékelte ellenfelét, majd saját adogatását is mögé tudta rakni, ezzel megnyerte a mérkőzést, így ő készülhet a 10. kiemelt amerikai Taylor Fritz és Marin Cilic mérkőzésének győztese ellen.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (5 802 475 euró, salak)