Tenisz: ilyen még nem volt – történelmi tett az uruguayitól

2016.02.22. 08:46
Az uruguayi Pablo Cuevas három játszmában (6:4, 6:7, 6:4) legyőzte az argentin Guido Pellát a riói salakpályás férfi tenisztorna döntőjében, ezzel egyedülálló rekordot mondhat magáénak.

A 30 esztendős Cuevas nem azzal írt történelmet, hogy pályafutása során először nyert meg ATP 500-as versenyt, hanem hogy a tenisztörténelem első játékosává vált, aki öt balkezes játékost győzött le a tornagyőzelemig vezető úton. tenisztörténelem első játékosává vált, aki öt balkezes játékost győzött le a tornagyőzelemig vezető úton.

Az uruguayi játékos az első ATP-tornadöntőjében érdekelt Guido Pellát megelőzően Facundo Bagnist, Thiago Monteirót, Federico Delbonist és a 2014-es győztes Rafael Nadalt múlta felül a riói viadalon.

ATP 500-AS TORNA, RIO DE JANEIRO (1 471 315 dollár, salak)
DÖNTŐ
Cuevas (uruguayi)–Pella (argentin) 6:4, 6:7, 6:4

A floridai Delray Beachen rendezett kemény pályás férfi tenisztorna az amerikai Sam Querrey sikerével zárult, mivel a vasárnapi döntőben két játszmában legyőzte honfitársát, Rajeev Ramet.

A 28 éves bajnok pályafutása nyolcadik ATP-trófeáját szerezte meg, és sikeréért 86 950 dollárt (24 millió forint) kapott.

A verseny 24 éves történetében másodszor fordult elő, hogy két nem kiemelt játékos vívta a finálét, 2003 óta pedig először, hogy két amerikai.

ATP 250-ES TORNA, DELRAY BEACH (576 900 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ
Querrey (amerikai)–Ram (amerikai) 6:4, 7:6

A nők riói versenyét az olasz Francesca Schiavone nyerte meg, hetedik WTA-trófeáját megszerezve.

WTA-TORNA, RIO DE JANEIRO (226 750 dollár, salak)