Roland Garros: Azarenka kilenc, Haas tíz gémet nyert zsinórban

2013.06.03. 12:44
A francia nemzetközi teniszbajnokság nyolcaddöntőjében a német Tommy Haas és a fehérorosz Viktorija Azarenka is magabiztosan érvényesítette a papírformát, előbbi az orosz Mihail Juzsnijt, utóbbi a 2010-es Roland Garros-győztes Francesca Schiavonét hagyta állva.

Bár Haas első adogatását egyből elvette Juzsnij (0:1), ezt követően sorozatban tíz játékot bukott el, és mire nagy nehezen hozta első szervajátékát, addigra a német már 6:1, 4:0-ra vezetett. Haas a 22 perc alatt megnyert első szett után a másodikat 27 alatt hozta, így 49 percnyi játék után 6:1, 6:1-et mutatott az eredményjelző.

Csak viszonyításképp, az előző körben az amerikai John Isner ellen döntő szett, 10:8-ra nyert csak Haas 4 óra 37 perc alatt...

Juzsnij a harmadik szettben már nagyobb ellenállást tanúsított, de ez is csak szépségtapasznak volt jó, Haas végül 6:3-ra ezt a játszmát is megnyerte, és 35 évesen, pályafutása során először bejutott a Roland Garros negyeddöntőjébe, ahol ellenfele a Novak Djokovics–Philipp Kohlschreiber összecsapás győztese lesz.

A női mezőnyben a 3. helyen kiemelt Viktorija Azarenka a 2010-es Roland Garros-győztes olasz Francesca Schiavonéval találkozott. Hat játékot – és négy bréket – követően 3:3-ra álltak a felek. Ekkor azonban a korábbi világelső fehérorosz teniszező állva hagyta ellenfelét, és sorozatban kilenc játékot megnyerve (pedig Schiavonének egy alkalommal volt dupla bréklabdája is) megnyerte a találkozót (6:3, 6:0).

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS (18 718 000 euró, salak)