Isner 12 mérkőzéslabdát hárított, hiába

2013.06.01. 19:33
Rafael Nadal nem játszik jól, de már nyolcaddöntős (Fotó: Reuters)
Megvan Rafael Nadal első háromszettes sikere az idei Roland Garroson: az első két fordulóban szetthátrányból fordító spanyol teniszező a 3. körben 7:6, 6:4, 6:4-re győzött az olasz Fabio Fognini ellen. Tommy Haas a 13. mérkőzéslabdáját értékesítette John Isner ellen, Novak Djokovics pedig simán visszavágott Grigor Dimitrovnak. A hölgyeknél nincs már versenyben francia játékos egyesben, amerikait viszont négyet is találunk a legjobb 16 között.

Rafael Nadal a 3. fordulóban tudta elkönyvelni első háromszettes győzelmét – korábban az első két fordulóban csak akkor veszített játszmát a Roland Garroson, amikor John Isner ellen az első meccsén 1:2-ről fordított 2011-ben –, ám ez nem (csak) rajta múlott. Fabio Fognini ugyanis 4:2-re vezetett ellene, majd 6:5-nél szerválhatott az első szettért, ám nem tudott élni a lehetőséggel. A második játszmában a legjobb formájától továbbra is fényévekre lévő Nadalnak elég volt egy brék, a harmadikban pedig 5:1-ről visszaengedte olasz ellenfelét 5:4-re, de aztán le tudta zárni a találkozót.

A nyolcadik Garros-diadalára hajtó spanyol klasszis következő ellenfele Nisikori Kei lesz, akinek mai, Benoit Paire elleni győzelmével 1938 után először van japán férfijátékos a legjobb 16 között a Roland Garroson.

Már igencsak sötétedett, amikor Tommy Haas meg tudta nyerni a John Isner elleni meccsét

Újabb klasszikus mérkőzésen újabb rekordot adott át a múltnak John Isner. A langaléta amerikai a második fordulóban kétszettes hátrányból fordított honfitársa, Ryan Harrison ellen, és ezt a bravúrt majdnem megismételte Tommy Haas ellen. A negyedik szett rövidítésében Isner már a kilencedik mérkőzéslabdát hárította, amivel beállította a vonatkozó Grand Slam-rekordot, majd újabb hárommal egyedüli csúcstartóvá lépett elő. A tiebreaket 12–10-re megnyerve kicsikarta a döntő szettet, amelyben 3:0-ra is vezetett már, de Haas visszajött a meccsbe, kiegyenlített, majd 4:5, 30:40-nél ő is hárított egy meccslabdát. A 35 éves német végül 10:8-ra megnyerte a 4 óra 37 perces találkozót, így készülhet a Mihail Juzsnij elleni nyolcaddöntőre.

Novak Djokovics néhány hete a madridi versenyen kikapott Grigor Dimitrovtól, a fiatal bolgár most viszont megszorítani sem tudta a világelsőt, aki 1 óra 42 perc alatt diadalmaskodott.

Marija Sarapova könnyedén vette az első két fordulót, és úgy tűnt, Cseng Csie ellen sem kell nagyon megizzadnia. A nála 24 centiméterrel alacsonyabb kínai azonban az első szett elvesztése után a másodikban 4:1-re elhúzott. Sarapova nem esett kétségbe, visszajött a kettős brékhátrányból, és 70 perc alatt 7:5-re megnyerte a második játszmát is. Készülhet Sloane Stephensre, aki egymás után másodszor jutott nyolcaddöntőbe a párizsi Grand Slam-tornán.

Az amerikai hölgyek egyébként remekelnek idén a francia fővárosban, hiszen Stephens és Serena Williams mellett Bethanie Mattek-Sands és Jamie Hampton is bejutott a 4. fordulóba. Utóbbi a 2011-es wimbledoni győztes Petra Kvitovát ejtette ki.

Hazai játékos viszont már nincs versenyben női egyesben, miután Marion Bartoli és Alizé Cornet is vereséget szenvedett. Előbbinek esélyt sem adott a 2010-es győztes Francesca Schiavone, utóbbi pedig megnyerte ugyan az első szettet Viktorija Azarenka ellen, ám a 3. kiemelt fehérorosz ezután simán fordított. Schiavone és Azarenka egymás ellen játszik majd a következő körben.

FRANCIA NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, ROLAND GARROS (18 718 000 euró, salak)