Az elődöntője közben kapott agyvérzést a teniszező

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
Vágólapra másolva!
2024.12.03. 14:08
Altug Celikbilek Monasztirban kapott agyvérzést (Fotó: Getty Images)
Altug Celikbilek a monasztiri tenisztornán elődöntőt vívott a szintén török Erel Yanki ellen, de fel kellett adnia a mérkőzést, és meg is operálták.

Szombaton Altug Celikbilek Erel Yankival játszott a monasztiri, tunéziai torna elődöntőjében, de már a második játékban fel kellett adnia a mérkőzést.

Mint kiderült, a 28 éves teniszező agyvérzést kapott, egyből kórházba szállították, ahol megoperálták, ezt a Török Teniszszövetség elnöke, Safak Müderrisgil is megerősítette.

Az operáció jól sikerült, de a török média szerint még nem tudhatják, hogy maradandó károsodást szenvedett-e Celikbilek, aki tavaly a török válogatott színeiben Magyarország ellen is pályára lépett a Davis-kupában. Ott Marozsán Fábiántól két szettben kikapott egyesben, míg párosban Cem Ilkellel szenvedett vereséget a Marozsán, Valkusz Máté duó ellen.

Celikbilek jelenleg 451. helyen áll a világranglistán, de 2022-ben még a 154. volt. A Grand Slameken sosem jutott túl a selejtező második fordulóján.

 

Legfrissebb hírek

Wimbledon: az idén is semlegességi nyilatkozatot várnak el az orosz teniszezőktől

Tenisz
18 órája

’s-hertogenboschi tenisztorna: Stollár Fanny döntős párosban

Tenisz
2025.06.13. 13:29

Baboséknak a negyeddöntő jelentette a londoni végállomást

Tenisz
2025.06.12. 16:53

Hét százalékkal nő a pénzdíj Wimbledonban

Tenisz
2025.06.12. 13:53

Fucsovics Márton negyeddöntős Stuttgartban

Tenisz
2025.06.11. 13:03

Fucsovics két szoros játszmában nyert, bejutott a nyolcaddöntőbe Stuttgartban

Tenisz
2025.06.10. 13:39

Bondár Anna elvesztette a döntőt Bariban

Tenisz
2025.06.08. 23:04

Fucsovics főtáblára jutott Stuttgartban

Tenisz
2025.06.08. 21:46
Ezek is érdekelhetik