Tenisz: Fucsovicsék párosa a negyeddöntőben búcsúzott Adelaide-ben

V. Á.V. Á.
2022.01.07. 08:05
Fucsovicsék búcsúztak Adelaide-ben (Fotó: AFP, archív)
Fucsovics Márton az amerikai Tommy Paul oldalán a negyeddöntőben, két szettben búcsúzott az Adelaide-ben zajló, 521 000 dollár (170 millió forint) összdíjazású, kemény pályás férfi tenisztorna párosainak küzdelmében.

A magyar-amerikai duó – amely az Australian Openen is együtt szerepel majd – jól kezdett az 1. helyen kiemelt Ivan Dodig, Marcelo Melo horvát-brazil páros ellen, elvette az ellenfél adogatását. Ezt követően azonban elvesztette a sajátját, és 6:4-re elbukta az első szettet. A második játszma simább volt, ezt 6:2-re nyerte Fucsovicsék riválisa az egy óra nyolc percig tartó mérkőzésen.

A magyar teniszező egyesben ötödik kiemeltként, a nyitó körben kikapott a selejtezőből érkező fehérorosz Jegor Geraszimovtól.

ATP 250-ES TORNA, ADELAIDE (521 000 dollár, kemény)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Ivan Dodig, Marcelo Melo (horvát, brazil, 1.)–Fucsovics Márton, Tommy Paul (magyar, amerikai) 6:4 6:2