Davis-kupa: Fucsovics nyert, csoportgyőztesek a magyarok

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.05.08. 14:03
Madarász Gergely után Fucsovics Márton is sima győzelmet aratott, így a magyar válogatott 2–0-s, behozhatatlan előnnyel vezet Liechtenstein ellen a tenisz Davis Kupa euro-afrikai zóna III-as csoportjának szegedi salakpályás tornáján. A csütörtöki siker csoportgyőzelmet ér, így a magyar válogatott szombaton a feljutásért játszhat majd.

A centerpálya második mérkőzésén az első számú magyar teniszező, a világranglistán 237. Fucsovics – aki szerdán egy gémet vesztett az örmények elleni meccsén – szállt szembe a rangsorban nem szereplő Vital Leuchhal. A nyíregyházi játékos 40 perc alatt, közönségszórakoztató ütésekkel verte meg mindössze 16 éves riválisát, aki még sohasem vívott profi mérkőzést.

„Köszönöm mindenkinek, aki kijött szurkolni, jobban ment a játék, mint tegnap" – összegzett a meccs után a 22 esztendős Fucsovics.

Az immár tét nélküli páros találkozó 13.40-kor kezdődik a Gellért szabadidőközpontban. A hazai duót várhatóan ismét Fucsovics és Gödry Levente alkotja majd.

TENISZ, DAVIS-KUPA
A-CSOPORT
Magyarország–Liechtenstein 2–0 – állás a második egyes után

Fucsovics Márton–Vital Leuch 6:0, 6:1
KORÁBBAN
Madarász Gergely–Timo Kranz 6:3, 6:1

Legfrissebb hírek

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
16 órája

Fucsovics Márton szetthátrányból jutott tovább Estorilban

Tenisz
18 órája

Gálfi Dalma negyeddöntős Spanyolországban; Bondár továbbjutott, Udvardy búcsúzott Wiesbadenben

Tenisz
22 órája

Tenisz: a vitamininfúzió határértékének túllépése miatt eltiltották a párosban kétszeres Grand Slam-győztest

Tenisz
2025.04.29. 10:06

Kiterjedt áramszünet sújtja Spanyolországot, felfüggesztették a madridi tenisztornát

Tenisz
2025.04.28. 15:16

Gálfi Dalma győzelemmel kezdett Spanyolországban

Tenisz
2025.04.28. 13:55

Swiatek szetthátrányból nyert Madridban

Tenisz
2025.04.24. 18:31

Carlos Alcaraz visszalépett a madridi mesterversenytől

Tenisz
2025.04.24. 15:05
Ezek is érdekelhetik