Szávay Ágnes a negyeddöntőben búcsúzott New Haventől

2008.08.22. 03:24
Két szettben búcsúzott a New Havenben zajló Pilot Pen elnevezésű WTA-tornától Szávay Ágnes, miután a negyeddöntőben 6:4, 7:5 arányban kikapott a francia Amélie Mauresmótól.
Szávay Ágnes a negyeddöntőben búcsúzott a további küzdelmektől
Fotó: MTI (archív)
A pekingi olimpiát nagy reményekkel kezdő, majd a vártnál jóval szerényebb eredményekkel záró Szávay Ágnes jól kezdte szereplését a New Haven-i női tenisztornán.

Miután az első körben kiemelt volt, a második fordulóban nagy csatában, 6:4, 6:7, 6:4-re győzött a főtáblára szerencsés vesztesként felkerülő, a világranglistán 43. olasz Sara Errani ellen.

A New Haven-i WTA-tornán negyedik kiemelt magyar hölgy a korábbi világelső Amélie Mauresmo ellen harcolhatta volna ki az elődöntőbe jutást, ám a siker ezúttal elmaradt. Pedig a soltvadkerti lány előzetesen bizakodott, hogy lehet esélye a francia ellen, aki már túl van pályafutása legsikeresebb korszakán.

A magyar idő szerint péntek hajnali egykor kezdődő találkozó kiegyenlített játékot hozott, Ági egyetlen fontos mutatóban sem maradt el sokkal ellenfelétől, azonban a kis különbségek is elegendőek voltak ahhoz, hogy a kétszeres Grand Slam-győztes, a világranglistán jelenleg 33. Mauresmo 6:4, 7:5 arányban megnyerje a negyeddöntőt.

Szávay számára így véget ért a New Haven-i szereplés, és készülhet az év utolsó Grand Slam-tornájára, a US Openre. A magyar teniszező az amerikaiak 17 éves tehetsége, a szabadkártyával induló, WTA-torna főtábláján még sohasem szereplő Gail Brodsky ellen kezd.