Jankovicsra jól ráijesztett Safarova, de végül a szerb lány nyert

2007.06.29. 18:44
A szerb Jelena Jankovics 155 perc alatt győzte le a cseh Lucie Safarovát az angol nemzetközi teniszbajnokság női egyesének 3. fordulójában. A Roland Garroson elődöntőbe jutott 22 éves délszláv versenyző 7:5-re elveszítette az első szettet, utána azonban felülkerekedett ellenfelén. A Michaella Krajicek–Anna Csakvetadze összecsapás még ennél is hosszabb volt; 172 percig tartott, és a holland lány sikerével ért véget.
Jelena Jankovics 155 perc alatt győzte le Lucie Safarovát
Reuters
Reuters

Bejutott a nyolcaddöntőbe Jelena Jankovics Wimbledonban, miután nehezen bár, de 5:7, 7:6 (7-4), 6:2-re legyőzte a cseh Lucie Safarovát a 3. fordulóban.

A tavalyi nem hivatalos füves pályás világbajnokságon is a 4. fordulóig jutó Jankovics az első szettben főként az első adogatásait nem tudta pontokra váltani, de fogadóként is gyengélkedett, illetve a brékesélyeit sem használta ki elég hatékonyan. A nyitó szettet így 47 perc alatt elveszítette.

A folytatásban a szerb lány feljavult, így hatalmas küzdelem alakult ki. Jankovics ötször vehette volna el Safarova adogatását, de csupán egyszer sikerült neki, a cseh versenyző viszont egyetlen esélyét kihasználva visszavette a brékelőnyt.

A játszma rövidítésben ért véget, 75 perc után végül Jankovics megszerezte a hetedik pontját a tie-breakben (7:6).

A döntő szakaszban Safarova már visszaesett, Jankovics pedig könyörtelen volt: 33 perc alatt 6:2-re megnyerte a szettet, és ezzel továbbjutott.

Véget ért a Michaella Krajicek–Anna Csakvetadze találkozó is, ezt meglepetésre a 31. helyre rangsorolt holland hölgy nyerte 7:6 (10-8), 6:7 (5-7), 6:2-re.

Az összecsapás nyolc perc híján három óráig tartott, így a szoros eredmény mellett ebből is látható, hogy óriási csatában dőlt el a továbbjutás.