Válogatnak az osztrákok

LIPICZKY ÁGNESLIPICZKY ÁGNES
Vágólapra másolva!
2005.01.31. 22:18
Címkék
Hétfőn az első hivatalos lesiklóedzésekkel folytatódott a vb, s a nők Santa Caterina-i tréningjén egy nagy esélyes, az amerikai Lindsey C. Kildow borzolta a kedélyeket: óriásit bukott a pálya felső szakaszán, ráadásul olyan szerencsétlenül esett, hogy a fotósállásoknál kötött ki. A 20 éves versenyző - mint később kiderült - nem szenvedett súlyos sérülést.
Az edzésen a vasárnapi szuper-G-ben hibázó osztrák Michaela Dorfmeister volt a leggyorsabb, őt a német Hilde Gerg és az olasz Isolde Kostner követte a sorban. A nagy esélyesek közül az osztrák Renate Götschl csak a 23. helyet szerezte meg, míg az olimpiai címvédő francia Carole Montillet-Carles a 11. lett.
A férfiak Bormióban tréningeztek, és ahogyan eddig megszokhattuk, az osztrák sízőknek nemcsak a versenyre, de az edzésre is oda kell figyelniük. A vb-címvédő Michael Walchhofer és az idén két viadalt is megnyerő Johann Grugger biztos indulónak tudhatja magát, ám a fennmaradó két helyre még négyen aspirálnak: Hermann Maier, Werner Franz, Christoph Gruber és Fritz Strobl között a mai edzés dönt.
Hétfőn utóbbi futotta a legjobb időt a svájci Bruno Kernen és az amerikai Bode Miller előtt, s Herminátor rajongóinak reményt adhat, hogy a világklasszis ezúttal befért a legjobb hat közé.

Világbajnokság, Bormio és Santa Caterina
Férfiak. Első hivatalos lesiklóedzés, Bormio: 1. Fritz Strobl (osztrák) 1:57.69, 2. Kernen (svájci) 1:58.39, 3. Miller (amerikai) 1:58.65, 4. Järbyn (svéd) 1:58.67, 5. Ghedina (olasz) 1:58.69, 6. H. Maier (osztrák) 1:58.70.
Nők. Első hivatalos lesiklóedzés, Santa Caterina: 1. Michaela Dorfmeister (osztrák) 1:42.41, 2. H. Gerg (német) 1:43.31, 3. Kostner (olasz) 1:43.42, 4. Brydon (kanadai) 1:43.69, 5. Pärson (svéd) 1:43.93, 6. Lalive (amerikai) 1:43.95
Legfrissebb hírek

FIFA-világranglista: a negyvenedik helyen zárja az évet a magyar férfi válogatott

Magyar válogatott
1 perce

Kézilabda: tavasszal lehet szó az orosz csapatok nemzetközi visszatéréséről

Kézilabda
50 perce

Romano szerint olasz és német klubok figyelik a Barcelona magyar játékosát

Spanyol labdarúgás
1 órája

NB II: a Videoton újabb támadóval szakíthat – NS-infó

Labdarúgó NB II
1 órája

A berni diadal – fiktív regényt írt korábbi munkatársunk

Minden más foci
1 órája

Marozsán Fábián: Jó úton haladunk, és remélem, jövőre még többet érünk el

Tenisz
2 órája

Német gólkirály érkezik kölcsönbe a Milanhoz – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2 órája

Edzősors: nyugdíjba vonult a BVB korábbi mestere, Lucien Favre

Minden más foci
3 órája
Ezek is érdekelhetik