Bode Miller tovább száguld

L. Á.L. Á.
Vágólapra másolva!
2004.12.13. 22:53
Címkék
Bode Miller nem kegyelmez, tövig nyomja a gázt, és száguld az összetett Világkupa-cím felé.
Miller szlalomban is nagyon jó
Miller szlalomban is nagyon jó
Miller szlalomban is nagyon jó
Miller szlalomban is nagyon jó
Miller szlalomban is nagyon jó
Miller szlalomban is nagyon jó
Az amerikai síző tíz viadal után meggyőző fölénnyel vezeti a Világkupát, és amíg úgy tűnik, vetélytársai fel sem ocsúdtak "nyári álmukból", ő már hat elsőséget bezsebelt ebben az idényben. A vasárnapi Val d'Isére-i óriás-műlesiklás után hétfőn a hagyományos, sestriére-i villanyfényes szlalomon diadalmaskodott úgy, hogy már az első futamban több mint hat tizedmásodperces előnyre tett szert a második helyen álló olasz Giorgio Roccával szemben.
A folytatásra meglehetősen gyors pályát tűzött ki a norvégok egyik trénere, ami ugyanolyan nagy próba elé állította a versenyzőket, mint általában a technikásabb szakaszok. De Bode Milleren ezúttal nem fogott ki semmi, több mint egy másodperccel verte meg a versenyben végül a második helyre felkapaszkodó svájci Silvan Zurbriggent (ő tizedik volt az első felvonásban) és a szám világbajnokát, a finn Kalle Palandert.
A verseny legnagyobb szenzációját a japán Szaszaki Akira szolgáltatta, aki az első futam huszadik helyéről az összesítésben feljött az ötödik pozícióba.

Világkupa-verseny, Sestriére
Férfiak. Műlesiklás: 1. Bode Miller (amerikai) 1:39.03 (50.51, 48.52), 2. Zurbriggen (svájci) 1:40.30 (52.00, 48.30), 3. Palander (finn) 1:40.44, (51.21, 49.23), 4. Raich (osztrák) 1:41.34 (51.51, 49.83), 5. Szaszaki (japán) 1:41.35 (52.72, 48.63), 6. Rothrock (amerikai) 1:41.53 (52.08, 49.45).
A szakági Vk élcsoportja (2 verseny után): 1. Raich (osztrák) 150 pont, 2. Palander 110, 3. Miller 100. Az összetett Vk élcsoportja (10 verseny után): 1. Miller 730 pont, 2. Maier (osztrák) 339, 3. Raich 316
Legfrissebb hírek

Videó: tizenegyesekkel megnyerte a Mol Magyar Kupát a Paks

Labdarúgó NB I
38 perce

Kolozsvárra került a Román Kupa

Minden más foci
41 perce

Sallai Roland Török Kupa-győztes!

Légiósok
50 perce

Szappanos és Vécsei lett a hős a szétlövés során, a Paks ismét megfricskázta az FTC-t a kupadöntőben!

Labdarúgó NB I
55 perce

Európa sportrégiója lehet Veszprém!

Egyéb egyéni
1 órája

Marozsán Fábián célja a legjobb ötven közé kerülés a tenisz-világranglistán

Tenisz
1 órája

Csoportelső az FTC, a Marseille vár rá Máltán a férfi vízilabda BL-ben

Vízilabda
1 órája

Miklós Sándor rekordját állította be Hári János a hoki-vb-n

Jégkorong
1 órája
Ezek is érdekelhetik