B. D. K. 2021.05.08 11:50 Frissítve: 2021.05.08 11:53

Videó: amikor Dani Alves bitang nagy szabadrúgásgólt lőtt az Atlétinek!

Az FC Barcelona korábbi klasszis szélsője, Dani Alves szenzációs szabadrúgásból vette be az Atlético Madrid kapuját 2009 szeptemberében.

Így ünnepelte hatalmas gólját Dani Alves (Fotó: Getty Images)

A brazilok kiválósága a 30. percben, nagyjából 35 méterről, kissé jobbról eresztett meg egy hatalmas lövést, amely egy pattanás után a jobb kapufáról a kapuba vágódott – Roberto Jiménez kapus tehetetlen volt.

Dani Alves találatával már félóra elteltével 3–0-ra vezetett a Barcelona, a szünetben 4–0 volt az állás, végül a katalánok 5–2-re diadalmaskodtak. A brazil játékos mellett a hazaiaknál eredményes volt Lionel Messi és Zlatan Ibrahimovic is – előbbi kétszer is, utóbbi pedig már a 2. percben betalált –, míg madridi oldalon Sergio Agüero és Diego Forlán vette be a kaput.

A 2009–2010-es spanyol bajnoki idényt (La Liga) végül 99 pontot gyűjtve a Barca nyerte meg a Real Madrid előtt. Az Atlético csupán a kilencedik helyen zárt, 52 ponttal kevesebbet gyűjtve (47), mint a bajnok.

Mint ismert, a Barcelona és az Atléti ma ismét összecsap egymással, ám a 12 évvel ezelőtti mérkőzéshez képest ma sokkal nagyobb lesz a tét: a bajnoki cím!

SPANYOL LA LIGA
35. FORDULÓ
16.15:
Barcelona–Atlético Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

Spanyol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021 Nem kamu a hír, Saúl Níguez elhagyja az Atléticót, Simeone már megvette utódát, és micsoda tervei vannak még!

2021.07.12 11:23:35

NYÁRI ÁTIGAZOLÁSOK, 2021. Kevés pénzből is ügyesen erősített a Barcelona, de Messiért sok játékost kell még eladnia.

2021.07.06 21:42:50

Spanyol labdarúgás B. D. K.

A meseszép 23 éves norvég válogatott játékost a Wolfsburgtól szerződtették a katalánok.

2021.06.17 22:07:44

Spanyol labdarúgás SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. Nem 180 percet játszott a spanyol válogatottban, hanem 180 mérkőzést!

2021.05.22 17:41:24

A hazaiak cserejátékosa aztán a 90. percben ziccert rontott, amivel elvette az aranyérmet a Real Madridtól.