A Bilbao a Barcelona után kiütötte a kupából a Real Madridot is!

NSO.HU NSO.HUNSO.HU NSO.HU
2022.02.03. 21:20
Egy gól is elég a sikerhez néha (Fotó: AFP)
Az Athletic Bilbao 1–0-ra legyőzte odahaza a Real Madridot a spanyol Király-kupa negyeddöntőjében, és továbbjutott az elődöntőbe.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

Athletic Bilbao–Real Madrid 1–0 (0–0)
Bilbao,San Mamés,39 000néző.V:Gil Manzano
Bilbao:
Agirrezabala – Ó. de Marcos, Yeray Álvarez, Ínigo Martínez, Berchiche – Nico Williams (Berenguer, a szünetben), Dani García, Vesga, Muniain (Balenziaga, 90+2.) – Raúl García (Serrano, 78.), Inaki Williams.Vezetőedző:Marcelino
Real Madrid:Courtois – L. Vázquez, Militao, Nacho, Alaba – Casemiro, Kroos (Camavinga, 76.), Modric – Rodrygo, Asensio, Vinícius Júnior (Isco, 60.).Vezetőedző:Carlo Ancelotti
Gólszerző:Berenguer (89.)

A Bilbao és a Real legutóbb a spanyol Szuperkupa döntőjében találkozott egymással, és akkor (Szaúd-Arábiában) a madridiak nyertek. De most egyáltalán nem esélytelenként lépett pályára a Király-kupa baszk specialistája, különösen nem úgy, hogy Karim Benzema sérülése miatt nem játszhatott, Casemiro, Vinícius Júnior és Rodrygo pedig úgy kapott helyet a kezdőcsapatban, hogy szerdán még Dél-Amerikában léptek pályára a válogatottban.

A középcsatár Marco Asensio lett, de inkább hamis 9-es, legalábbis annak tervezte a taktikai táblán Carlo Ancelotti, mert a spanyol játékos abszolúte nem volt veszélyes a támadások során. Nem úgy a hazai oldalon Dani García és a Williams testvérek, de kétszer is szépen védett Thibaut Courtois, a védők pedig egymást múlták felül az utolsó pillanatos közbelépések műfajában.

A hazai csapatot így fogadták, a Realt üvegpalackokkal, konzervdobozokkal és kövekkel

Beállt Isco Vinícius Júnior helyére, de neki sem ment, egy alkalommal Luka Modric megindult a 16-oson, Isco azonban a saját bokájára lőtte a labdát indítás címén. Asensio passza kis szerencsével eljutott nem sokra rá Casemiróhoz, de a fáradt középpályás kihagyta a ziccerét – majd a hajrában nagyot hibázott, ezt góllal használta ki Álex Berenguer.

Isco egyenlíthetett volna a ráadásban, de célt tévesztett az ötös jobb sarka elől. Ez nem a Real mérkőzése volt...

Sorozatban harmadszor jutott a kupában az elődöntőbe a Bilbao, és sorozatban a 15. mérkőzését nyerte meg a hazai kupákban az egyenes kieséses szakaszban!1–0

A többi negyeddöntőben
Rayo Vallecano–Mallorca 1–0 (Trejo 44. – 11-esből)
Valencia–Cádiz 2–1 (Guedes 24., Duro 79., ill. L. Pérez 54. – 11-esből)

Real Sociedad–Real Betis 0–4 (Juanmi 12., 57., Willian José 83., Aitor Ruibal 87.)

Az As nem kímélte a madridiakat

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc ISCOOOO....
Jobbal a jobb alsó sarok mellé lő az ötös jobb sarka elől, Camavinga mesés emelése után.

Berenguer előző kupagólja döntőt ért a Bilbaónak, ez elődöntőt?

90+2. perc Iker Balenziaga be, Muniain le.

Hat perc a ráadás.

89. PERC ELDŐLT? Casemiro pocsék passzát lefüleli Vesga, azonnal indítja ÁLEX BERENGUERT, aki kicselezi Nachót, majd kissé jobbról, 14 méterről ballal a jobb alsó sarokba lő. 1–0!

86. perc Militao fejjel ment Williams elől, De Marcos beadását követően, a labda Nacho kezén pattan meg... tovább.

A legtöbb meccs a Real ellen:
49: Andoni Zubizarreta
46: Dani Alves
45: Lionel Messi
43: Raúl García

83. perc Álvarez blokkolja Vázquez jobblábas, 17 méteres lövését.

Asensio indítása megpattant a közbelépni akaró Martínezen, azért lett olyan pontos.

81. perc Asensio csodás indítása után Casemiro a kapussal áll már csak szemben, jobbal az ötös jobb sarkáról gyatrán lő azonban, Agirrezebala mellkasán "zörren" meg a labda végül.

445 Larrazabal és Ó. de Marcos

80. perc Isco bokán rúgja saját magát a labdával a 16-os előtt, passz címén...

78. perc Nico Serrano be, R. García le. Fiatalság be, rutin le.

76. perc Eduardo Camavinga be, Kroosnak nem ment ma. Nagyon pontosan passzolt, 93 százalékos pontossággal, csak éppen hiányoztak tőle azok a bizonyos kulcspasszok.

74. perc Militao kivágja az ötösről jobbal Muniain balról érkező, ballábas beadását. Asensio távoli lövését blokkolja D. García.

69. perc Youri Berchiche kap sárga lapot Vázquez felrúgásáért. Ápolás.

68. perc Williams indítását Berenguer az ötös jobb sarka elől jobbal elrúgja keresztbe a kapu előtt!

67. perc Óscar de Marcosnak
sárga lap most, Rodrygo ellökéséért.

66. perc De Marcos első jó felfutása ma, a jobblábas, lapos beadásról éppen csak lemarad az ötösön a bevetődő Williams, Muniain elől meg ment Nacho.

Innentől kezdve még inkább kísérleti a Real felállása...

60. perc Isco be, Vinícius le, a hazai közönség tombol. Pocsékul játszott a brazil.

58. perc Modric passza nem az igazi, Rodrygo nem tud lőni 16-ról, közbelép Martínez. Muniain és Luka Modric összefut aztán. Sárga lap a horvátnak. Nyújtott láb.

60 százalékban a Realnál a labda a félidőben.

54. perc A becsúszó Williams majdnem blokkolja Courtois passzát, de csak majdnem, Viníciust ellöki a 16-oson Álvarez, tovább.

52. perc Megúszta a Real, váll volt, korner! Amely után Berenguer ballal 32-ről a léc fölé lő.

50. perc Mellé, Nacho ment felkarral R. García háromméteres fejese után, Muniain adta be előtte balról a labdát. DE MIT MOND A VAR?

47. perc Mellé, Militao löki a balon Williamst, Muniain adja be a szabadrúgást, Courtois rátolja a labdát Martínez fejére, a labda nem sokkal megy el a jobb felső sarok mellett!

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

46. perc Álex Berenguer
be, N. Williams be.

Tízszer lőttek kapura a hazaiak, háromszor a vendégek, de csak 1-1 ment a kapu felületére.

E párharc legjobb góllövői: Telmo Zarra 22, Karim Benzema 18, Cristiano Ronaldo 17, Guillermo Gorostiza 14, Raúl 12

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Két perc a ráadás!

45. perc Ráadásul les volt... Csere lesz! Berenguer már öltözik is.

R. García: 43 meccs a Real ellen, 7 kanadai ponttal, 19 sárga lappal és 2 piros lappal.

43. perc R. García passzával kapura tör N. Williams, fölöslegesen sarkaz, Vázquez tisztáz R. García elől. A szélső elesett a rossz sarkazás után, és ápolást kér... Meghúzódott a jobb combja!

42. perc Dani García kap sárga lapot Vinícius ellökéséért.

I. Williams: 15 meccs a Real ellen, csak két kanadai ponttal!

41. perc Muniain passzol balra I. Williamsnek, aki ballal lő az ötös sarka elől, de blokkolja a labdát a becsúszó Vázquez!

39. perc Kroos odalép N. Williams bokájára, de nincs sárga lap.

37. perc Hopp, I. Williams körömpassza után Muniain teker jobbal nem sokkal a bal felső sarok mellé középről, 14 méterről.

33. perc R. García passzol a 16-osra befutó I. Williams elé, az utolsó pillanatban érkezik egy csodás becsúszással azonban Militao. NAGY MENTÉS!

27. perc Vázquez jobblábas keresztpasszát kissé balról, 23 méterről ballal kapásból a kapus öléhez rúgja Vinícius.

23. perc Toni Kroos kap sárga lapot Álvarez megbokázásáért.

21. perc Muniain áthámozza magát Casemirón és Vázquezen is, majd éles szögből jobbal az oldalhálóba lő. Balról, hat méterről.

18. perc D. García elesik Vinícius mellett, a hazai közönség tüntet.

Nico meg spanyol U21-es.

18. perc
N. Williams jobb oldali beadása mindenkinek magas középen. Nico Inaki Williams testvére. Az édesapjuk ghánai, édesanyjuk libériai, ő spanyol U21-es válogatott, Inaki már felnőtt spanyol válogatott.

16. perc I. Williams fejel a testvére elé, aki ballal lő kissé jobbról, 15-ről, de az előtte álló Alabát találja el.

13. perc Militao szereli I. Williamst üggyel-bajjal, D. Garcíáé a lecsorgó, jobbal 14-ről, középről azonnal lő, laposan, így menteni tud a bevetődő Nacho!

10. perc Muniain beadását középre üti Courtois, de a társak kisegítik, nem tud lőni 16-ról ballal I. Williams.

Kövekkel, konzervdobozokkal, üvegpalackokkal fogadták, nem virággal

9. perc D. García jobbal 23-ról, kissé jobbról a jobb felsőbe lőne, de hatalmasat véd Courtois, látványos légi út végén.

7. perc N. Williams beadását kifejeli Militao, Kroos meg összehoz egy szögletet a hazaiaknak.

6. perc Vesga emel remekül I. Williams elé, de figyel Courtois, lábbal ment előle a 16-oson kívül.

5. perc Letámadnak a hazaiak, nem ízlik a Realnak.

2. perc Modric kap egy pocsék passzt Rodrygótól, majd összevész gyorsan Berchichével.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben.

Az Athletic Bilbao és a Real Madrid alig több mint két héttel azután csaphat össze újra, hogy a spanyol Szuperkupa döntőjében is megmérkőztek egymással – akkor a fővárosi együttes 2–0-ra nyert.

A két fél legutóbb a spanyol Szuperkupa döntőjében találkozott egymással, a Szaúd-Arábiában rendezett fináléban a „királyi gárda” 2–0-ra nyert. A kupa előző körében a hazaiaknak jutott nehezebb ellenfél, de a címvédő Barcelonát hosszabbításban végül sikerült két vállra fektetniük a jó formában ( 4–2–1) lévő baszkoknak. Az új évet vereséggel kezdő Real hetek óta veretlen (3–3–0), a sorozat nyolcaddöntőjében az Elchét ejtette ki, de csak a rendes játékidőt lefújása után.
Athletic Bilbao–Real Madrid 2018–2019: 1–1, 0–3, 2019–2020: 0–0, 0–1, 2020–2021: 1–3, 0–1, Szuperkupa: 2–1, 2021–2022: 0–1, 1–2, Szuperkupa: 0–2 Mérleg: 1–3–7
Egy kis örökmérleg:
205 mérkőzés, 62 bilbaói és 106 madridi sikerrel, 268, ill. 390 rúgott góllal.

Eltiltott: Marcelo (piros lap).

A hazaiaktól Unai Vencedor és Oihan Sancet sérült, a vendégektől Mariano Díaz, Karim Benzema és Ferland Mendy maródi.

A brazil különítmény – Casemiro, Vinícius Júnior és Rodrygo – vb-selejtezőről tér vissza, s a gépük szerda délután öt órakor landolt Madridban, kérdéses, milyen állapotban lesznek a sok utazás (és kevés pihenő) után. A madridiak annak örülhetnek, hogy Éder Militao már korábban visszatért, így ő biztosan a kezdőcsapatban kap helyet, s nyilván ott lesz a pályán a ragyogóan játszó horvát Luka Modric is. Ilyen előjelek után megjósolhatatlan, hogyan alakul a két csapat 203. összecsapása.

Ezúttal vélhetően keményebb csata vár a fővárosiakra, hiszen nem készülhettek teljes kerettel. Az idényben nagyszerű formában futballozó Karim Benzema még az Elche ellen (2–2) izomsérülést szenvedett, s a napokban nem is tudott teljes értékű edzésmunkát végezni, ezért alighanem kihagyja a találkozót. Ferland Mendy izomsérüléssel bajlódik, míg Marcelo az eltiltását tölti, így nincs vérbeli balhátvédje a Realnak.

ISMERŐSÖK TALÁLKOZNAK CSÜTÖRTÖK este a San Mamésban. Az Athletic Bilbao a Real Madridot fogadja a Király-kupa negyeddöntőjében, izgalmakból nem lesz hiány, hiszen ez az egyik legnagyobb múltú összecsapás Spanyolországban. Ez ideig 202 alkalommal csaptak össze a felek, 18-szor a kupában. Tavaly december elseje óta már háromszor játszottak egymással, valamennyiszer a madridiak győztek. A ligában 1–0-ra, majd 2–1-re, a legfrissebb emlék pedig a januári spanyol Szuperkupa-döntő, amelyet 2–0-ra nyert meg Carlo Ancelotti együttese.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A BILBAO–REAL MADRID MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!