La Liga: parázs végjáték, a Real Sociedad nyerte a baszk rangadót

CS. M.CS. M.
2020.02.09. 16:07
Isak döntött a végén (Fotó: AFP)
A csütörtöki kupabravúrok után ezúttal egymással csapott össze a Real Sociedad és az Athletic Bilbao a La Liga 23. fordulójában. Sokáig csendesen csordogált a baszkföldi rangadó, a végén a hazaiak jöttek ki jobban az adok-kapokból (2–1).

A hét közben mind a két csapat bravúrgyőzelmet aratott a Király-kupában: a Real Sociedad idegenben 4–3-ra megverte a Real Madridot, míg az Athletic Bilbao hazai pályán a ráadásban szerzett góllal ejtette ki az FC Barcelonát a sorozat negyeddöntőjében. Az egymás elleni bajnokit mind a két együttes a középmezőnyből várta, ám egyikük sem mondott még le az európai kupaszereplés kiharcolásáról.

A találkozón már az első percektől kezdve a hazaiak akarata érvényesült, végig náluk volt többet a labda, és a kapura is veszélyesebbek voltak. A vezetés megszerzéshez így is a 65. percig kellett várnia a Real Sociedadnak, ekkor Alexander Isak adta középre a labdát Portunak, akinek volt ideje átvenni azt, majd kilőtte a hosszú felső sarkot (1–0).

Az öröm azonban nem tartott sokáig, a 71. percben labdaszerzést követően kontrázott a Bilbao – Inaki Williams került ziccerbe a tizenhatoson belül, és nem hibázott (1–1). A hajrára teljesen felébredt a vendégcsapat, a győzelmet mégis a Real Sociedad szerezte meg – egy gyönyörű összjátékot követően Isak került gólhelyzetbe, s bár az első lövését hárította Unai Simón, másodjára már bekotorta a győztes gólt (2–1). A mérkőzés végén a vendégektől kiállították Iker Muniaint.

LA LIGA
23. FORDULÓ
Real Sociedad–Athletic Bilbao 2–1 (Portu 65., A. Isak 83., ill. I. Williams 71.)
Espanyol–Mallorca 1–0 (Raúl de Tomás 58.)