La Liga: biztosan nyert a Valencia és a Real Sociedad is

CS. M.CS. M.
2021.09.12. 20:30
Magabiztos Valencia-siker idegenben (Fotó: AFP)
A Valencia 4–1-re legyőzte idegenben az Osasunát a spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a Real Sociedad 2–0-ra nyert a Cádiz ellen, szintén idegenben.

Osasua–Valencia 1–4

A vezetés az Osasuna szerezte meg a 8. percben Jon Moncayola góljával, de az idényt remek formában kezdő vendégek már a 26. percben kiegyenlítettek Maximiliano Gómez révén (1–1).

José Bordalas csapata ezután magához vette az irányítást és az 55. percben már két góllal vezetett: előbb Aridane Hernández szerzett öngólt, majd Goncalo Guedes – akinek a második Valencia-gólban is kulcsszerepe volt – talált be. A végeredményt Omar Alderete állította be. 1–4

A Valencia így 4 meccs után 10 ponttal áll és átvette a vezetést a tabellán.

Cádiz–Real Sociedad 0–2

A vendégek irányították az összecsapást: az első félidőben 80 százalékban birtokolták a labdát és lövésekkel is próbálkoztak – igaz, a kaput nem találták el.

A folytatás is hasonló játékot hozott, a Real Sociedad irányította a meccset, de ekkor már a kaput eltaláló lövések sem hiányoztak. Sőt, a gól sem: Mikel Oyarzabal a 71. percben volt eredményes. Ezt követően a Cádiz emberhátrányba került a 83. percben, a vendégek pedig büntetőhöz jutottak, amit Oyarzabal értékesített is, kétgólos Real Sociedad-siker született.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Osasuna
–Valencia 1–4 (Monvayola 8., ill. M. Gómez 26., A. Hernández 50. – öngól, Guedes 55., Alderete 73.)
Cádiz–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 71., 85. – a másodikat 11-esből)
Korábban
Espanyol–Atlético Madrid 1–2 (R. de Tomás 40., ill. Carrasco 79., Lemar 90+9.)
Később
Real Madrid–Celta Vigo 5–2 (Benzema 24., 46., 87., Vinícius Júnior 55., Camavinga 72. ill. Mina 4., Cervi 31.)