La Liga: izgalmas meccsen győzött az FTC El-ellenfele

2021.09.13. 23:59
Izgalmas meccsen nyert a Betis (Fotó: Getty Images)
A Ferencváros Európa-liga-ellenfele, a Real Betis 2–1-re nyert a Granada otthonában a spanyol első osztályú labdarúgó-bajnokság (La Liga) negyedik fordulójában. A másik hétfői mérkőzésen az Elche is megszerezte első győzelmét az új kiírásban, 1–0-s sikert ért el a Getafe ellen.

Az új idényben eddig még nyeretlen Getafe és Elche találkozott egymással a Coliseum Alfonso Pérezben; előbbi három vereséget, utóbbi pedig két döntetlent és egy vesztes meccset tudhatott maga mögött. Az első félidő pörgős, kiegyenlítettnek nevezhető játékot hozott, a hazaiak hétszer, a vendégek ötször lőttek kapura, és mindkét együttes egyszer találta el azt.

Az Elche vezetőedzője, Fran Escribá az 55. percben úgy határozott, Lucas Boye helyére Lucas Pérezt állítja be. A döntés remeknek bizonyult, a spanyol csatár alig negyedórával később Johan Mojica – lesgyanús – passzát átvette, gyönyörű lövőcselt mutatott be, majd elrúgta a labdát David Soria kapus mellett. Nem sokkal később kiderült, mindez elegendő volt az 1–0-s siker eléréséhez.

A Betis és a Granada is az első győzelméért küzdött. Az FTC-t szeptember 30-án, csütörtök este kilenc órakor fogadó sevillaiak jóval veszélyesebben játszottak vetélytársuknál, és ennek már az első félidőben, a 47. percben meglett az eredménye: Guido Rodríguez hosszú indítását a mindössze 21 éves Rodri érte el, aki a tizenhatoson belülre tolta a labdát, majd két ember között berúgta azt a kapuba.

A második játékrészben felzárkózott a Granada, a 66. percben a kolumbiai csatár, Luis Suárez a tizenhatos vonalán vezette a labdát, majd remekül lőtt a bal alsó sarokba, Rui Silva nem tudott védeni. Hajtott a Betis, és a 89. percben a középpályása, Sergio Canales ismét előnyhöz, egyben a három ponthoz juttatta a csapatot; 2–1-lett a vége.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
Getafe–Elche 0–1
(L. Pérez 69.)
Granada–Real Betis 1–2 (L. Suárez 66., ill. Rodri 45+2., Canales 89.)
Korábban
Real Madrid–Celta Vigo 5–2
(Benzema 24., 46., 87. – a harmadikat 11-esből, Vinícius Júnior 55., Camavinga 72., ill. Mina 4., Cervi 31.)
Osasuna–Valencia 1–4 (Monvayola 8., ill. M. Gómez 26., A. Hernández 50. – öngól, Guedes 55., Alderete 73.)
Cádiz–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 71., 85. – a másodikat 11-esből)
Espanyol–Atlético Madrid 1–2 (R. de Tomás 40., ill. Carrasco 79., Lemar 90+9.)
Levante–Rayo Vallecano 1–1 (Roger Martí 39., ill. S. Guardiola 90+2.)
Athletic Bilbao–Mallorca 2–0 (D. Vivian 68., I. Williams 74.)