Dembélé varázsolt, a Barcelona átgázolt a Bilbaón

D. Á.D. Á.
2022.10.23. 20:50
Lewandowski és Dembélé is betalált a Bilbaónak (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona 4–0-ra legyőzte az Athletic Bilbaót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 11. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
11. FORDULÓ

BARCELONA–ATHLETIC BILBAO 4–0 (3–0)
Barcelona, Camp Nou.Vezette:Munuera
BARCELONA:Ter Stegen – S. Roberto, Koundé (F. Torres, 63.), E. García, Balde – F. de Jong, Busquets, Pedri (M. Alonso, 63.) – O. Dembélé (P. Torre, 79.), Lewandowski (Fati, 63.), Gavi (Kessié, 34.).Vezetőedző:Xavi
ATHLETIC:
Simon – De Marcos (Leuke, 61.), Y. Álvarez, I. Martínez, Berchiche – A. Herrera (D. García, 21.; Sancet, 61.), Vesga – N. Williams, Zarraga (Vencedor, 70.), Berenguer – I. Williams (R. García, 70.).Vezetőedző:Ernesto Valverde

Gólszerző:O. Dembélé (12.), S. Roberto (18.), Lewandowski (22.), F. Torres (73.)

A Barcelona számára remekül kezdődött a mérkőzés – a 12. percben Ousmané Dembélé hozta befelé a labdát, majd remekül tekert a kapu irányába. Unai Simon szépen védett, a kipattanót Lewandowski szedte össze, középre tette a labdát, s az előbb lábbal próbálkozó francia végül fejjel vette be a Bilbao kapuját. 1–0

Nem kellett sokat várni a folytatásra, újabb hat perc elteltével Sergi Roberto indult meg a jobb oldalon, Dembélével játszott össze, a tizenhatoson belülre érve tüzelt a jobbhátvéd. A lövés megpattant Martínezen, ami becsapta Unai Simont, és a labda a kapu közepében kötött ki. 2–0

Még mindig csak a 22. percben jártunk, amikor ismét a jobb oldalról indított támadást a Barcelona – Dembélé megtalálta a tizenhatoson belül Robert Lewandowskit, aki gyönyörűen fordult le a védőről, és ballal a léc alá zúdított. 3–0

Miután a katalánok gyakorlatilag tíz perc alatt lerendezték a mérkőzést, sokáig nem történt sok minden. A szünet után a Barca és a Bilbao is a lefújást várta. A 73. percben azért a csereként beálló Ferran Torres még motivált volt – Dembélé adott kiváló passzt a spanyol csatárnak, aki Unai Simon lába között a kapuba lőtt. 4–0

A Barcelona győzelemnek köszönhetően továbbra is a tabella második helyén áll, a Real Madrid három ponttal előzi meg Xavi együttesét.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: itt a vége, a Barcelona simán nyert!

90. perc: három perc a hosszabbítás.

89. perc: Ter Stegen volt figyelmetlen, a saját tizenhatosán belül adta el a labdát, de a Barcelona védői egymás után kétszer is menteni tudtak a gólvonalról. A Bilbao ma be van oltva gól ellen.

83. perc: újabb sérülés, ezúttal Sergi Roberto mutatta egy szerelés után, hogy nem tudja folytatni a mérkőzést. A spanyol bekket kocsival vitték le, a vállát fájlalja a rutinos játékos. A Barcának elfogytak a cserelehetőségei is.

79. perc: ennyi volt Dembélének, Pablo Torre állt be a helyére.

78. perc: Eric García is besárgult.

73. perc: REMEK TÁMADÁS, OTT A NEGYEDIK! Dembélé adott kiváló passzt Ferran Torresnek, aki Unai Simon lábai között lőtt a kapuba. 4–0

71. perc: Busquets lépett oda keményen, sárga lapot kapott.

70. perc: kettőt cserél a Bilbao, Zarraga és Inaki Williams helyén Vencedor és Raúl García folytatja.

66. perc: De Jong zseniálisan vezette át a labdát a félpályán, egy bicikli csel után megtalálta Ansu Fatit, aki Ronaldinhóra emlékeztetően tekert volna a hosszú felsőbe, ám kicsit pontatlant volt a lövése.

63. perc: Lewadowski, Koundé és Pedri jött le, Ansu Fati, Ferran Torres és Marcos Alonso állt be.

61. perc: Leuke állt be De Marcos helyére, a sérült Dani Garcíát Sancet váltotta.

57. perc: Dembélé szánta el magát lövésre úgy huszonöt méterről. A jobblábas kísérlet a kapu közepébe tartott, így egyenesen Unai Simon kezei között kötött ki. Mivel a Barca a második félidőben teljesen leállt, a Bilbao pedig eddig sem nyújtott maradandót, már ennek is örülhetünk...

55. perc: Balde nagyon él, szépen forgatta meg ismét a vele szemben álló védőt a bal szélen. Befelé tört, s ha elesik, akár tizenegyeshez is juthatott volna a Barcelona.

53. perc: MI MARADT KI?! Sergi Roberto gyönyörűen lopta le a levegőből a labdát, egy szép összjáték után a tizenhatoson belülre ért, majd Pedrit szolgálta volna ki. A fiatal középpályás a kapufát találta el közelről, a labda kifelé pattant.

Az iram nagyjából olyan a második félidőben, minta mindkét csapat a lefújást várná...Mondjuk elnézve a két csapat közti óriási különbséget, ez érthető is.

46. perc: Niko Williams kapott szép labdát a tizenhatoson belül, élesen lőtte középre a zsugát, Ter Stegen simán fogni tudta.

46. perc: jöhet a folytatás, a Bilbaó indította útjára a labdát.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+5. perc: itt a vége az első félidőnek, a Barcelona gyakorlatilag húsz perc alatt lerendezte a mérkőzést.

45+3. perc: Berenguer kapta meg a labdát a Barca térfelén, jó húsz méterről szerette volna meglepni Ter Stegent, de a lövés nagyon gyengére sikerült, a német kapus gyakorlatilag kávét is ihatott volna a védés közben. De legalább van kaput eltaláló lövése a Bilbaónak...

45. perc: öt perc a hosszabbítás a sérülés miatt.

42. perc: Dembélé szlalomozott megint a vendég védők között befelé, s már lövésre lendítette volna a lábát, amikor az egyik Atheltic-játékos oda tudott piszkálni.

38. perc: Balde cselezett szépen a bal szélen, a begurításár Kessie érkezett, de a kapu fölé pörgetett.

34. perc: jön is a csere, Kessie állt be Gavi helyére.

32. perc: Gavi megpróbálta folytatni a sérülés után, de úgy tűnik, nem tud pályán maradni. Kessie szaladt el melegíteni.

28. perc: egy kemény ütközés után Gavi maradt lenn a földön, ápolásra szorul.

22. perc: KIÜTÉS! Ismét a jobb oldalról indított támadást a Barcelona, Dembélé megtalálta a tizenhatoson belül Robert Lewandowskit, aki gyönyörűen fordult le a védőről, majd ballal zúdított a léc alá. 3–0

21. perc: Ander Herrera nem tudja folytatni, Dani García a helyén.

18. perc: MÁRIS OTT A MÁSODIK HAZAI GÓL! Sergi Roberto indult meg a jobb oldalon, Dembélével játszott össze, a tizenhatoson belülre érve tüzelt a jobbhátvéd. A lövés megpattant Martínezen, ez pedig becsapta Unai Simont. 2–0

16. perc: De Marcos akadályozta meg, hogy Baldé elhúzzon a bal szélen, a jutalma egy sárga lap.

12. perc: VEZET A BARCELONA! Ousmané Dembélé hozta befelé a labdát, majd remekül tekert a kapu irányába. Unai Simon szépen védett, a kipattanót Lewandowski szedte össze. A lengyel középre tette a labdát, s az előbb lábbal próbálkozó francia végül fejjel vette be a Bilbao kapuját. 1–0

10. perc: Dembélé lehelet finoman löbbölt Gavinak, a francia átadása egy picit hosszú volt. Nagy helyzet lehetett volna, de miután a labda elhagyta a játékteret, egyébként is lest jelzett a partjelző.

9. perc: Pedri és Lewandowski játszott volna össze a tizenhatoson belül, ám eddig remekül zárja a területeket az Athletic Bilbao. A Barcelona egyelőre nem tudott komolyabb helyzetet kialakítani.

3. perc: Lewandowski ugrott volna ki, ám kicsit hamarabb indult, így lest intett a partjelző.

1. perc: elindult a mérkőzés, a Barcelonánál van a labda.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

Íme, a két csapat kezdője!

Ismerős arc a Camp Nouban: a Bilbao vezetőedzője, Ernesto Valverde korábban 2017 és 2020 között irányította a Barcelonát, két bajnoki címet, egy Spanyol Kupát és egy spanyol Szuperkupát ünnepelhetett a katalánok kispadján.

Az Athletic Bilbao három meccse nyeretlen a La Ligában – a Getafe és a Sevilla vendégeként csak ikszelt, az Atlético Madridtól pedig egygólos vereséget szenvedett el hazai pályán.

A Barcelona hét közben javított azok után, hogy a Real Madridtól 3–1-re kikapott az el Clásicón. A katalánok a Camp Nouban 3–0-ra kiütötték a Villarrealt, Robert Lewandowski kétszer is eredményes volt. A Barcának nagyon jól ebben az idényben hazai pályán, négy győzelem mellett egyszer játszott döntetlent.

A FORDULÓ EDDIGI EREDMÉNYEI ÉS TOVÁBBI PROGRAMJA

KORÁBBAN
Espanyol–Elche 2–2
(J. Puado 24., Braithwaite 67., ill. P. Milla 11., Verdu 82.)
Real Betis–Atlético Madrid 1–2 (Fekir 84., ill. Griezmann 54., 71.)
Villarreal–Almería 2–1 (Baena 56., N. Jackson 90+4. ill. Melero 31.)
Kiállítva: Baena (56.)
Girona–Osasuna 1–1 (David López 45+1., ill. Barja 37.)

HÉTFŐN
21.00:
Celta Vigo–Getafe (Tv: Spíler2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Rayo Vallecano–Cádiz 5–1
(Palazón 44. – 11-esből, Álvaro García 45+1., Lejeune 63., 89., Camello 79., ill. Balliu 82. – öngól)
Real Valladolid–Real Sociedad 1–0 (Sergio León 16.)
Valencia–Mallorca 1–2 (Cavani 52., ill. Muriqi 66., Li Kang In 83.)

Real Madrid–Sevilla 3–1 (Modric 5., L. Vázquez 78., Valverde 81., ill. Lamela 54.)