La Liga: Arribas lesipuskás duplája egy pontot ért a Valencia ellen

M. B.M. B.
2023.09.23. 23:10
Sergio Arribas volt az Almería megmentője (Fotó: UD Almería)
Az Almería és a Valencia 2–2-es döntetlent játszott a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 6. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén.

Negyed óra játék után szerzett vezetést a Valencia, Diego López egy villámgyors ellenakció végén lőtt a hosszú sarokba. Az egyenlítésre az 59. percig kellett várni, Melero közeli lövését lábbal még védeni tudta Mamardasvili, de a labda a hosszú saroknál érkező Sergio Arribas elé pattant, aki a hálóba pofozta azt. Négy perccel később ismét a vendégek ünnepelhettek, Fran Pérez zseniális passzát Javi Guerra gurította a kapuba. A „denevérek” előnye hat percig tartott: Akieme lövését oldalra ütötte Mamardasvili, ahol – ki más? – ismét Arribas várakozott, s másodjára is lesipuskás módon talált a kapuba. A hazaiak ezután több ízben megszerezhették volna a győztes gólt, de a Valencia grúz kapusa remekül védett, így pontosztozkodással zárult a találkozó.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Almería–Valencia 2–2
(Arribas 59., 69., ill. Diego Kópez 14., Javi Guerra 63.)

KORÁBBAN
Barcelona–Celta Vigo 3–2 (Lewandowski 81., 85., Joao Cancelo 89., ill. Strand Larsen 19., Duvikasz 76.)
Girona–Mallorca 5–3 (David López 26., Dovbik 33. – 11-esből, Iván Martín 37., Y. Herrera 45., Sávio 57., ill. Muriqi 4.– 11-esből, Abdón Prats 89., 90+5.)
Osasuna–Sevilla 0–0