La Liga: a Barca egy félidőt adott ellenfelének, aztán...

2016.12.10. 14:51
Messi duplázott, és a góllövőlistán lehagyta CR-t (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában a címvédő Barcelona gól nélküli első felvonást követően Lionel Messi duplájával és Luis Suárez góljával nyert az Osasuna vendégeként. Utóbbi nyolcadik hazai fellépésén ötödször kapott ki, a Barca hatodik idegenbeli összecsapását nyerte meg, és három pontra megközelítette a este pályára lépő éllovast, a Real Madridot.

Luis Enrique a Ter Stegen – Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Busquets, André Gomes, Iniesta – Messi, Luis Suárez, Arda Turan összeállítású kezdőt küldte pályára. A sérült Neymar helyett tehát az együttes török légiósa kezdett a bal szélen, de a tőle megszokott lendületet ezúttal elmaradt. Igaz, nem csak tőle...

Biztos, hogy volt már gyengébbre sikerült első félideje a Barcelonának története során, de az is biztos, hogy az elmúlt egy-másfél évtizedben nem sok. Ötlettelen, ritmustalan, lassú volt a katalánok játéka, az Osasuna így a játéktér közepére tudta vinni a történteket. Kezdésként Lionel Messi olyan helyzetet puskázott el, amit álmából felkeltve, csukott szemmel, kapunak háttal sem illene. Tökéletes ziccerben – Luis Suárezzel játszották át a hazai védelmet – a fekvő kapust találta el, érthetetlen volt, hogy miért nem vetette be csodafegyverét, a löbbölést. A szünetig hátralévő időben akadt még lehetősége a Barcelonának – Messi a következő kísérletnél már emelt, a kapu fölé –, de a gólveszélyesebb helyzet a hazaiak előtt adódott.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a La Liga 2016–2017-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A szünetben aztán rendezték a sorokat a vendégek. Teljesen más felfogásban játszottak, mindenekelőtt gyorsítottak az addig kicsit körülményeskedő játékukon. Bár a hazaiak egy kontra végén kapufával riogattak, ezzel azonban el is lőtték a puskaporukat. A vendégek utána azonnal berendezkedtek állandóra a hazai tizenhatosra, az 59. percben Luis Suárez révén pedig megérdemelten szerezték meg a vezetést (0–1). Az uruguayi támadó Jordi Alba centerezését váltotta gólra közelről. Luis Suárez tizedik gólját szerezte a szezonban, ezzel pályafutása 12. idényében is elérte azt, hogy a szezon végi góljainak a száma kétszámjegyű legyen. Támadásban maradt a Barcelona, a hazaiak védekezni kényszerültek, de fertályórát sem bírtak ki újabb kapott gól nélkül. A 72. percben ismét Jordi Alba adott középre az alapvonaltól, a röviden védővel a nyakában érkező Messi pedig némi szerencsével a kapuba pörgette a labdát (0–2).

A hátralévő 20 perc jóformán eseménytelenül, jobbára semleges területen elkövetett katalán labdajáratással telt, különösebb gólveszély nélkül. A vendégek kétgólos előnyük birtokában zsebben érezték a meccset, az Osasuna vélhetően eleve a tisztes vereségben reménykedett, amely kihívásnak meg is felelt. Volna... Viszont Messi a 92. percben egyéni akció végén is beköszönt, az argentin gólja előtt a fél Osasunából csinált bohócot (0–3).

A katalánok két gólszerzője közül az uruguayi beérte a góllövőlistán Cristiano Ronaldót, az argentin pedig eggyel le is hagyta.