Barca: „Nyerhetünk Münchenben” – Xavi a Betis elleni betli után

2021.12.05. 11:42
Xavi szerint csapata nem érdemelt vereséget a Betis ellen (Fotó: AFP)
Mint ismert, a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén a Real Betis 1–0-ra legyőzte idegenben az FC Barcelonát, amely így elszenvedte első vereségét a novemberben kinevezett Xavival. A találkozót követő sajtótájékoztatón a katalánok vezetőedzője részben már a Bayern München elleni – a továbbjutás szempontjából sorsdöntő – BL-meccsre koncentrált.

Az FC Barcelona szerdán látogat a Bayern München otthonába, az Allianz Arénába, ahol, ha sikerülne győzelmet aratnia, akkor bejutna a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, azonban vereség vagy döntetlen esetén az Európa-ligába kerülne – a sorsdöntő találkozóra tekintett előre Xavi a Betis elleni vereséget követően.

„A mostani vereség ellenére a csapat képes lesz nyerni Münchenben – idézte Xavit az ESPN.Ez a feladatunk, rajtunk áll minden. A világ egyik legnehezebb ellenfeléhez látogatunk, de mindent beleadunk a siker eléréséért.”

Minden sorozatot figyelembe véve a Betis elleni fiaskó volt a Barca hatodik veresége – és a harmadik a Camp Nouban – a jelenlegi kiírásban azonban a négy meccse irányító Xavival az első. A trénert a legjobban a kapott gól idegesítette, szerinte nem érdemeltek vereséget.

„Pont akkor kaptuk a gólt, amikor a legjobban teljesítettünk. Okosabban kell játszanunk. Nagyon idegesít a kapott gól. Sajnálom, hogy kikaptunk, mert a második félidőben kifejezetten jók voltunk. A vereség mindig fájó, ilyen a futball. Néha úgy nyersz, hogy nem érdemled meg – mint mi a Villarreal ellen –, ám ma az ellenkezője történt.”

Xavi azt is elmondta, hogy a gránátvörös-kékek szupertehetségét, a 17 éves Gavit – akit az első félidőben csúnyán fejen talált a labda – kórházba kellett szállítani.