Kiújult a Las Palmas csapatkapitányának rákja

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2025.02.06. 14:35
Kirian Rodrígueznek ismét meg kell küzdenie a rákkal (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) 15. helyen álló Las Palmas csapatkapitánya, Kirian Rodríguez bejelentette, hogy kiújult a rákja, ezért az idény hátralevő részében már nem tud pályára lépni, de a következő szezonban szeretne visszatérni.

Kirian Rodríguez sajtótájékoztatón jelentette be, hogy ismét rákkal küzd, s emiatt a következő fél évben erre kell koncentrálnia, s nem tudja segíteni csapatát az idény hátralevő részében – írja a spanyol As.

„Fél évente vizsgálaton veszek részt, s január elején az eredményeim nem voltak megfelelőek, a hematológus is aggodalmát fejezte ki az értékeim miatt, ezért további tesztekre volt szükség – árulta el a 28 éves középpályás. – Mivel a nővérek sem tartják tiszteletben a személyiségi jogokat, így néhányan már tudják, mit fogok mondani. Ismét rákos vagyok, a következő fél évre fel kell hagynom a futballal, hogy ismét megküzdjek a betegséggel. Szerettem volna, ha tőlem hallják, hiszen ez az én harcom. Remélem, újra találkozunk a 2025–2026-os idényben, abban viszont biztos vagyok, hogy a csapat akkor is az élvonalban szerepel majd.”

A spanyol futballistát 2022 augusztusában diagnosztizálták Hodgkin-limfómával, akkor fél év után gyógyultnak nyilvánították, januárban kezdhette újra az edzéseket, a pályára április végén térhetett vissza. 

Kirian Rodríguez pályafutása során eddig a spanyol első osztályban 58, a második vonalban 98 mérkőzésen lépett pályára, mindkét ligában hat gólt szerzett. Ebben az idényben 21 bajnokit játszott a Las Palmasban, kiosztott három gólpasszt. 

 

Legfrissebb hírek

„Ez a szellem kell nekünk” – Raphinha az Atlético legyőzéséről

Spanyol labdarúgás
4 órája

Ebben az évben már nem játszhat az FC Barcelona támadója

Spanyol labdarúgás
8 órája

Hansi Flick szerint a Barcelona új szintre emelkedett az Atlético Madrid ellen

Spanyol labdarúgás
10 órája

A Barcelona hátrányból felállva, három gólt szerezve győzte le az Atléticót

Spanyol labdarúgás
19 órája

Hat nappal visszatérése után újra kidőlt Ferland Mendy

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 18:05

Toni Kroos csak egy tanácsot tudott adni Xabi Alonsónak

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 15:12

Talán senkit sem lepett meg: ikszelt egymással a Rayo és a Valencia

Spanyol labdarúgás
2025.12.01. 23:04

Ilyet is ritkán látni: a legendás játékvezető kapott piros lapot

Spanyol labdarúgás
2025.12.01. 12:19
Ezek is érdekelhetik