La Liga: Benzema triplázott, a Real hatot vágott a Valladolidnak

D. Á.D. Á.
2023.04.02. 18:11
A Real gálázott a Valladolid ellen (Fotó: Getty Images)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában a Real Madrid 6–0-ra legyőzte a Valladolidot.

A „királyiak” úgy léptek pályára, hogy 15 pontos hátrányban voltak az FC Barcelonával szemben, amely szombaton Roobert Lewandowski duplájának is köszönhetően 4–0-ra kiütötte az Elchét idegenben.

Az el Clásicón elszenvedett vereség után a Realnak inkább hátrafelé kellett tekintenie, hiszen a városi rivális Atlético öt pontra volt a fordulót megelőzően Ancelotti csapatától.

Nem mondható acélos ellenfélnek a Valladolid, amely csak 28 pontot gyűjtött 26 forduló alatt. A papírformának megfelelően a Real már a 22. percben megszerezte a vezetést Rodrygo góljával.

Ezt követően Karim Benzema pillanatai következtek – a francia csatár a 29. percben Vinícius Júnior passzából volt eredményes közelről, majd három perccel később egy parádés lövőcsel után szépen lőtt a kapu bal oldalába. Újabb négy perc telt el, amikor Rodrygo beadásából a madridi kilences klasszis mozdulattal húzta a labdát a kapuba úgy, hogy annak háttal állt.

A félidőben tehát négy góllal vezetett a Real Madrid, a fordulás után alább is hagyott az iram. Ennek ellenére nem maradtak gól nélkül a hazaiak, a 73. percben Asensio lőtt tíz méterről a kapuba, a ráadásban pedig Lucas Vázquez talált be Eden Hazard átadásából.

A Real 6–0-val küldte haza a kiesés elől menekülő Valladolidot, s jelenleg nyolc pontra van a harmadik Atlético Madridtól – a „matracosok” este a Betist fogadják a Wanda Metropolitanóban .

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ

REAL MADRID–VALLADOLID 6–0 (4–0)
Madrid,
Santiago Bernabéu. V: Pulido
REAL MADRID: Courtois – Vázquez, Militao, Alaba (Vallejo, 69.), Camavinga – Kroos, Tchouaméni, Asensio, Rodrygo (Odriozola, 82.), Vinícius Júnior (Ceballos, 69.) – Benzema (Hazard, 65.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
VALLADOLID:
Asenjo – Fresneda, Fernández, el-Jamik – L. Pérez (K. Pérez, a szünetben), Mesa (Plano, a szünetben), Hongla (Aguado, a szünetben), Monchu, Rosa (D. Torres, 61.) – Plata (Amallah, 70.), León. Vezetőedző: Pacheta.
Gólszerző: Rodrygo (22.), Benzema (29., 32., 36.), Asensio (73.), Vázquez (90+1.)

Később
18.30: Villarreal–Real Sociedad (Tv: Spíler2)
21.00: Atlético Madrid–Real Betis (Tv: Spíler2)

Korábban
Celta Vigo–Almería 2–2 (Seferovic 10., Carles Pérez 42., ill. Babics 7., Arnau Puigmal 32.)

Szombaton
Elche–FC Barcelona 0–4 (
Lewandowski 20., 66., Ansu Fati 56., Ferran Torres 70.)
Athletic Bilbao–Getafe 0–0
Cádiz–Sevilla 0–2
(Ocampos 51., en-Nesziri 74.)
Girona–Espanyol 2–1 (Arnau Martínez 53., Stuani 88. – 11-esből, ill. Braithwaite 74.)
Kiállítva: Reinier (71., a kispadról), ill. Sergi Gómez (84.)
Mallorca–Osasuna 0–0