R. Madrid: busás jutalom jár CR-éknek, ha sikerül az, ami legutóbb 59 éve

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2017.05.02. 11:46
null
Vajon a szezon végén is ünnepelhetnek a Real Madrid játékosai? (Fotó: AFP)
Spanyol lapértesülés szerint 40 millió eurós prémium üti a Real Madrid játékosainak és szakmai stábjának markát, ha a mostani szezonban a La Ligában és a Bajnokok Ligájában is első helyen végez az együttes. Csakhogy erre majd hatvan éve nem volt példa a királyi gárda történetében…

 

A Real Madrid legutóbb az 1957–1958-as szezonban (még Puskás Ferenc bemutatkozása előtt) tudott duplázni. Akkor a bajnokság mellett a BEK-ben is aranyérmes lett a fővárosi alakulat, miután a brüsszeli fináléban hosszabbítás után 3:2-re legyőzte az olasz AC Milant. Ez volt a Madrid harmadik BEK-győzelme, azóta további három BEK-, illetve öt BL-serleggel gazdagodott a királyiak múzeuma.

Az As azt írja, Florentino Pérez elnök 40 millió eurót oszt szét a keret és a szakmai stáb tagjai között, ha a mostani évadban bajnok és BL-győztes lesz a gárda. A prémiumot a BL-szereplésért járó, végső győzelem esetén várhatóan 75 millió eurós bónuszból fedezi a prezidente.

Úgy tudni, a prémiumból 36 millió euró a felnőttcsapat 24 játékosát illeti (fejenként 1.5 millió euró), Zinédine Zidane vezetőedző kétmillió eurót kapna, a maradék kétmillió eurót pedig a B-listán szereplő 11 saját nevelésű játékos, valamint a szakmai stáb többi tagja között osztanák szét.

Emellett Sergio Ramos csapatkapitány és két társa, Marcelo és Cristiano Ronaldo tárgyalásokat folytat Pérezzel, hogy amennyiben sikerül duplázni, a csapat tagjai díszes emlékkarórát kapjanak ajándékba. A védő 2010-ben hasonlóan járt el Sánchez Galánnal, a spanyol szövetség elnökével, akitől a világbajnokság megnyerése esetén kért jutalmat a válogatott tagjai számára.

A Real Madrid kedd este az Atlético Madriddal csap össze a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén, a bajnokságban pedig ugyanannyi pontja van, mint az éllovas FC Barcelonának, ám egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A Real és az Atlético a legutóbbi három szezonban egyaránt találkozott egymással a BL-ben: 2014-ben és 2016-ban a döntőben, 2015-ben a negyeddöntőben. Mindhárom ütközet után a királyi gárda örülhetett.

BAJNOKOK LIGÁJA
Elődöntő, első mérkőzés

20.45: Real Madrid–Atlético Madrid (Tv: M4 Sport, Sport1)

Legfrissebb hírek

Megszakadt a Girona nyeretlenségi sorozata, nagy lépést tettek a katalánok a bennmaradás felé

Spanyol labdarúgás
3 órája

Remek hangulat, alulteljesítő támadósorok – nem született gól a baszk derbin

Spanyol labdarúgás
2025.05.04. 23:02

A hajrában fordított, és továbbra is megy a Bajnokok Ligája-helyekért a Betis

Spanyol labdarúgás
2025.05.04. 20:32

A Barcelona után a Real Madridot is megizzasztotta a Celta Vigo

Spanyol labdarúgás
2025.05.04. 18:14

A Barcelona tartalékosan is megverte a Nikitscher nélküli Valladolidot

Spanyol labdarúgás
2025.05.03. 22:56

A Villarreal hatgólos meccset nyert meg, az Atético Madrid nem bírt az Alavésszel

Spanyol labdarúgás
2025.05.03. 18:25

Korai gól döntött a kis madridi derbin, a Rayo örülhetett győzelemnek

Spanyol labdarúgás
2025.05.02. 23:05

A Real Madrid két héttel meghosszabbítja Modric és Lucas Vázquez szerződését – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
2025.05.01. 17:55
Ezek is érdekelhetik