Női röplabda NB I: a Vasas került előnybe az elődöntőben

2017.04.04. 21:19
A női röplabda NB I elődöntőjének első felvonásán a Vasas hazai pályán nagy csatában legyőzte a Nyíregyházát.

Ahogyan az várható is volt, a végletekig kiélezett mérkőzést hozott a Vasas Óbuda és a Fatum Nyíregyháza elődöntője. A házigazdák igencsak álmoskásan kezdték az első szettet, ezt kihasználva a vendégek szereztek vezetést, de a második játszma közepétől magukhoz tértek a piros-kékek, s megfordították a meccset. A negyedik játszmában azonban ismét a nyírségiek akarata érvényesült, így következett a mindent eldöntő ötödik felvonás. Az „orosz rulettben" a hazaiak akarata érvényesült, így egyelőre tartják pályaelőnyüket.

„A lélektani előny valóban nálunk van – mondta el a találkozó után a fővárosiak legeredményesebb játékosa, Németh Anett –, de ennél többet nem jelent a mostani győzelem. Mi is és az ellenfelünk is tud ennél jobban játszani, s azon fog múlni a továbbjutás, hogy melyik csapat tud majd jobban koncentrálni a következő meccseken. Remélem, mi leszünk azok."

Női RÖPLABDA NB I, elődöntő, 1. mérkőzés
Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 3:2 (–19, 24, 15, –22, 12)
Budapest,
Folyondár utca, 300 néző. V: Ujházi, Dr. Árpás.
Vasas: Kontura 5, Sklar 15, HARDY 15, NÉMETH A. 16, Rountree 15, Pekárik 8. Csere: Lévai (liberó), TÖRÖK 3, Durst A., Kiss G. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Nyíregyháza: Vacsi 7, G. Franchesco 5, Valdez 13, KALOTAI 8, VILLÁM 24, Szombathelyi 11. Csere: Tóth F. (liberók), Fernandez 3, Leidgeb, Sitku, Andrejkovics. Vezetőedző: Horváth András.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:8, 7:12. 14:16, 17:22, 18:24. II. játszma: 3:8, 11:12, 11:16, 18:18, 23:20, 24:23. III. játszma: 1:5, 7:8, 10:9, 16:12, 19:13, 24:15. IV. játszma: 7:8, 10:13, 13:16, 17:19, 19:24. V. játszma: 3:3, 5:8, 10:9, 14:10
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javára
MESTERMÉRLEG:
Jókay Zoltán: –
Nagyon dühös voltam a meccs elején, mert nem láttam a megfelelő adrenalint a játékosaimban. Szerencsére aztán belejöttünk, de egy simán megnyert játszma után megint gödörbe kerültünk, s csak az ötödik szett térfélcseréje után került minden megint a helyére. A továbbiakban azonban ennél majd több kell a döntőbe kerüléshez.
Horváth András: – A második játszmában elkövetett hibáink némileg megpecsételték a sorsunkat. De nincs semmi veszve, ez még csak az első meccs volt, a továbbiakban a hátralévőkre kell majd koncentrálnunk.