Röplabda: parádés siker a törökök elleni El-fináléban

2015.09.10. 20:36
Horváth Dóráék (szemben) nagy lépést tettek a végső győzelem felé (Fotó: Veres Viktor)
Csütörtök este Érden a magyar női röplabda-válogatott Törökország ellen lépett pályára az Európa-liga döntőjének első mérkőzésén. A mieink fantasztikus hangulatban, mintegy 1700 néző előtt, három szoros játszmában, de 3:0-ra legyőzték a vendégeket, s így hatalmas lépést tettek az El megnyerése felé. A visszavágó vasárnap 17 órától Izmirben.

Az első két szettben végig fej-fej mellett haladt a két válogatott, ám mindkétszer a mieink bírták jobban a hajrát. Az első szettben ehhez a törökök is besegítettek egy kicsit, miután 24:23-nál játékkésleltetésért már a második sárga lapjukat kapták, ami egyben piros és büntetőpont.

A másodikban pedig Horváth Dóra értékesített egy rosszul fogadott török labdát. A harmadik szettben aztán az első technikai szünetet követően harcolt ki remek blokkmunkával jelentős, négypontos előnyt a csapat, s ezt sikerült megtartani a játszma, s egyben a meccs végéig.

NŐI RÖPLABDA, EURÓPA-LIGA
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MAGYARORSZÁG–TÖRÖKORSZÁG 3:0 (23, 23, 21)
Érd, 1700 néző
. Vezette: Mihajlovics (osztrák), Georgiev (bolgár).
Magyarország: Tálas 4, Horváth D. 11, Dobi 12, Vacsi 6, Sándor 17, Pallag 6. Cserék: Kötél D. (liberók), Szakmáry, Kötél Zs., Liliom 2, Széles. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt
Törökország: Aydinogullari 2, Yildirim 6, Yilmaz 5, Boz 15, Dagdelenler 17, Gürkaynak 7. Cserék: Ersari (liberó), Kayacan (liberó), Güler, Kestirengöz 3, Dilik. Szövetségi kapitány: Ismail Yengil.
Az eredmény alakulása: I. játszma:
7:8, 16:15, 20:21, 23:21, 24:22. II. játszma: 7:8, 14:16, 16:18, 21:18, 21:21, 24:23. III. játszma: 7:8, 11:8, 13:9, 16:12, 23:19, 24:21
Jan De Brandt, magyar válogatott szövetségi kapitánya: – Nagyon kemény munkát végeztek a lányok, aminek most beérett a gyümölcse. Egy újabb álom, ami valóra vállt.