Serie A: három kiállítás, nyolc gól – eseménydús Lazio–Udinese

Cs. B.Cs. B.
2021.12.02. 23:01
Három kiállítás, nyolc gól – eseménydúsra sikeredett a Lazio–Udinese (Fotó: Getty Images)
Eseménydúsra és emlékezetesre sikerült az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójának záró mérkőzése: a Lazio kétgólos hátrányból fordított, de a 99. percben egyenlített az Udinese, így 4–4-gyel és három kiállítással zárult az összecsapás.

Még fel sem ocsúdott a Napolitól elszenvedett négygólos vereségből a Lazio, máris úgy tűnt, az Udinese ellen is belefut egy pofonba. Kétszer is két góllal vezettek a vendégek, de hiába, a rómaiak egyenlítettek a második játékrészben, méghozzá nem is akárhogy: Szergej Milinkovics-Szavics a tizenhatoson kívülről tekert szép gólt.

Megnehezítette csapata dolgát az egyenlítés után Patric, hiszen második sárga lapja után mehetett zuhanyozni. Ugyanakkor az Udinese nem sokáig volt emberelőnyben, a gólt is jegyző Nahuel Molina szintén kiállíttatta magát.

Ennyivel azonban nem zárult le az eseménydús találkozó. Francesco Acerbi ugrott a legmagasabbra egy szabadrúgásnál, és az ellenfél kapujába bólintott a 79. percben. Mégsem örülhetett azonnal a góljának, mert a VAR-szobában hosszasan elemezték, hogy lesen volt-e. Mivel az illetékesek nem találtak kivetnivalót, a játékvezető megadta a találatot.

Rosszul járt, aki ezután kikapcsolta a televízióját, mondván, itt már úgysem történik semmi. A hosszabbítás végén, ügyes szabadrúgás kombinációból egyenlített az Udinese, így nyolcgólos (!) döntetlennek (4–4) lehettünk szemtanúi. Az nem növelte a futballélményt, hogy a vendégek játékosa, a brazil Walace provokált az ellenfél kispadjánál, amiért megkapta a megérdemelt piros lapját.

OLASZ SERIE A
15. FORDULÓ
Lazio–Udinese 4–4 (Immobile 34., Pedro 51., Milinkovics-Szavics 56., Acerbi 79., ill. Beto 17., 32., Molina 44., Arslan 90+9.)
Kiállítva: Patric (57., Lazio), Molina (69., Udinese), Walace (90+10., Udinese)
KORÁBBAN
Torino–Empoli 2–2
(Pobega 10., Pjaca 15., ill. S. Romagnoli 34., La Mantia 72.)
Genoa–Milan 0–3
(Ibrahimovic 10., Junior Messias 45+2., 61.)
Sassuolo–Napoli 2–2 (Scamacca 72., Ferrari 89., ill. Fabián Ruiz 51., Mertens 59.)
Internazionale–Spezia 2–0 (Gagliardini 36., Lautaro Martínez 58. – 11-esből)
Bologna–Roma 1–0 (Svanberg 35.)

Salernitana–Juventus 0–2 (Dybala 21., Á. Morata 70.)
Verona–Cagliari 0–0
Atalanta–Venezia 4–0 (Pasalic 7., 12., 67., Koopmeiners 57.)
Fiorentina–Sampdoria 3–1 (José Callejón 23., Vlahovics 32., Sottil 45., ill. Gabbiadini 15.)

1. Napoli 15 11 3 1 32–9 +23 36
2. Milan 15 11 2 2 33–18 +15 35
3. Internazionale 15 10 4 1 36–15 +21 34
4. Atalanta 15 9 4 2 32–17 +15 31
5. Roma 15 8 1 6 24–16 +8 25
6. Fiorentina 15 8 7 24–20 +4 24
7. Juventus 15 7 3 5 20–16 +4 24
8. Bologna 15 7 3 5 21–24 –3 24